צור קשר עם הרב ברלנד

"נעלו את הרב ברלנד בתוך התא ומצאו אותו בחוץ" – האזינו לעדויות על ניסים של הרב ברלנד מתוך בית הכלא

"קצת לפני חג השבועות, שניים מבני המשפחה שלי המתגוררים במושב בצפון, נעצרו בעקבות סכסוך משפחתי על ירושה. האח הבכור הותקף ואחיו נחלץ להגן עליו, הם פונו לביה"ח לטיפול רפואי ושם חיכתה להם ניידת משטרה שלקחה אותם למעצר בכלא צלמון."

הרבנית לביא בעדות מאת בני משפחתה – הסוהרים נעלו את הרב ברלנד בתוך תאו, אך מצאו אותו בחוץ

"בצלמון נמצא כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, והאח הבכור היה בהתחלה ממש בתא עם הרב שליט"א. לאחר מכן העבירו אותו לתא עם אחיו באותו האגף של הרב ברלנד."

"לאחר שהשתחררו סיפרו האחים בהתרגשות: הסוהר היה מכניס את הרב ברלנד לתא שלו, נועל אחריו את הדלת, אבל – לאחר כמה דקות הרב ברלנד היה מסתובב חופשי בפרוזדור."

"הסוהר חזר ולא הבין מה מתרחש מול עיניו, הוא אמר לרב ברלנד: נעלתי את התא שאתה בפנים, איך יצאת?"

"הרב ברלנד ענה לסוהר: איפה שאני רוצה להיות אני נמצא, כשאני רוצה להיות באומן, אני באומן. כשאני רוצה להיות בבית, אני בבית, אבל – פה יש לי עבודה.

      הרבנית לביא

עדות נוספת, הפעם מכלא ניצן, על כך שהסוהרים נעלו את הרב ברלנד בתאו, אך מצאו אותו מחוץ לדלת

מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א יצא מבעד לדלת הנעולה בכלא ניצן בחודש ניסן תש"פ. סיפר הבחור נתן צברי שיחי', כי בחודש ניסן הוא היה מול כלא ניצן שברמלה, שם נמצא אז הרב ברלנד. הוא שמע שיחה בין שני אנשים, אישה אחת שאלה את הסוהר מה עושים שם כל החרדים האלה.

הסוהר ענה: "הרב שלהם, הרב ברלנד נמצא שם בפנים, תשמעי סיפור טרי מהבוקר. חבר שלי סגר את הרב היום בבוקר בתאו, אחרי כמה דקות הוא ראה אותו בחוץ. הוא שאל את הרב, מה אתה עושה פה? לפני כמה דקות נעלתי אותך! איך יצאת?"

ענה לו הרב ברלנד בחיוך: "יצאתי להדביק את כולם", זה הי בתקופת הקורונה וודאי שהרב התבדח.

אנחנו האסירים, אסירים של התאוות שלנו, הצדיק, הרב ברלנד, הוא בחוץ ועושה כחפצו ורצונו.

יהי רצון שיגיע הזמן שהרב ברלנד יבחר כבר לצאת.

      עדות מכלא ניצן

 

עוה"ד אפרים דמרי בדברים שנשא לפני המונים במעמד המכובד של יארצייט רבי נתן מברסלב באולמי תמיר 

"אני עומד בחוץ בחדר של עורכי הדין, ואני מחכה שסוהר יפתח לי את הדלת, דלת ברזל כבדה מאוד. הכל במעגל סגור, אי אפשר לפתוח דלת כאשר דלת אחת כבר פתוחה. אמרתי לרב ברלנד, הסוהר לא פה, הלך כנראה והדלת סגורה, אמר לי הרב שליט"א: 'תדחוף', ולא נפתח, אמר לי הרב 'תדחוף', אני דוחף והדלת נפתחת, דלת שוקלת אולי טונה, נפתחת. הגיע הסוהר אומר לי איך נכנסת?"
"אמרתי לו דחפתי את הדלת. הוא מסתכל במצלמות, קורא לקצין שלו, לא מבינים. אמרתי לרב, הם מבולבלים. אמר לי: 'לא נורא שיתבלבלו'".

לשיחתו המלאה של עוה"ד דמרי – לחצו כאן

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

תפילה לעני מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א לט"ו בשבט

לפניכם לקט תפילות מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א לט"ו בשבט תפילה לעני המלא: א אָב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *