צור קשר עם הרב ברלנד

פיקוח נפש: פדיון שבויים להצלת מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"אין לך מצוה גדולה כפדיון שבויים" – "וּצְדָקָה תַּצִּיל מִמָּוֶת" (משלי י ב)

חברים יקרים אנ"ש שובו בנים תלמידי ואוהדי מורנו הרב ברלנד שליט"א, ה' עמכם!

כידוע לכולם מתנהל מאבק עיקש מול רשויות המשפט בעניין מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. הציבור הרחב לא מעורה, אך המערכה קשה וארוכה והעסקנים קורסים תחת הנטל של הוצאות המשפטים ועורכי הדין של הצדיק.

הרמב"ם כותב

"פדיון שבויים קודם לפרנסת עניים ולכסותן, ואין לך מצוה גדולה כפדיון שבויים! שהשבוי הרי הוא בכלל הרעבים והצמאים והערומים, ועומד בסכנת נפשות. והמעלים עיניו מפדיונו, הרי זה עובר על "לא תאמץ את לבבך ולא תקפוץ את ידך", ועל "לא תעמד על דם רעֶך", ועל "לא יִרדנו בפרך לעיניך", ובטל מצות "פתח תפתח את ידך לו", ומצות "וחי אחיך עמָך", "ואהבת לרעך כמוך", ו"הצל לקוחים למות" והרבה דברים כאלו. ואין לך מצווה רבה כפדיון שבויים."
(רמב"ם, הלכות מתנות עניים, פרק ח, הלכה י)

אנא ראו לתרום במסירות נפש את תרומת ה' לקרן "פדיון שבויים" עבור מורנו הרב שליט"א! בהוראת ועד רבני הקהילה תתן כל משפחה 500₪ עבור מטרה נעלה זו, וניתן לתתם מכספי מעשר.

השולחן ערוך כותב

"כל רגע שמאחר לפדות השבויים, היכא דאפשר להקדים הוי כאילו שופך דמים" (שולחן ערוך, יורה דעה, סימן רנב, סעיף ג).

לא עת לחשות! זהו פיקוח נפש! אנא מהרו לקיים את המצווה! ואל תאמר "לכשאפנה אשנה שמא לא תפנה"..

להאזנה לדברי רבני הקהילה ולהרמת התרומה הקדושה בכרטיס אשראי (100% לקרן פדיון שבויים) חייגו כעת *9148 שלוחה 10

מרכז עזרה וחסד ע"ש מוהר"ן מברסלב להצלת מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א  לתרומה ישירה לחץ כאן

לתרומה במענה טלפוני פנו למס' – 0527-184-729

דברי הגרי"ד גרוסמן שליט"א רבה של מגדל העמק וראש מוסדות מגדל אור:

"אומרים לנו חז"ל 'הפותח פתח לחבירו את נפשו הוא חייב לו', כמה לבבות פתח מורנו הרב שליט"א להחזיר בתשובה ולקרב יהודים להקב"ה, הוא מסר את נפשו עבור כל יהודי, אני מכיר את הרב 40 שנה ויודע כמה מסירות נפש יש לו לעזור לעם ישראל, אז כשהוא עכשיו בצרה אנחנו מחויבים לזכור "את נפשו הוא חייב", כל מי שיכול לעזור להשפיע על אחרים לתרום, אין מצווה גדולה מזו.

ובעז"ה הרב יחזור להנהיג את הקהילה, ולתת שיעורים, להגדיל תורה ולהאדירה, ובעז"ה להכין את כולנו שנזכה בעז"ה בקרוב לגאולה השלמה, זו המטרה."

דברי הרב שלום ארוש שליט"א ראש מוסדות חוט של חסד:

"גם אם היה מדובר ביהודי הכי פשוט בעולם, מצוות פדיון השבויים היא ענקית מאוד מאוד. כל שכן שמדובר באדוני מורי ורבי הרב אליעזר בן עטיא שליט"א, שכל מי שנסע או ייסע אי פעם לאומן זה הכל בזכותו. אני עד לזה בצורה חד משמעית, הוא פתח את הדרך לאומן בצורה ברורה, ממש במסירות נפש. יום אחד אני אספר אלו דברים שממש ראיתי בעיניי, מסירות נפש. לכן, אנחנו צריכים לעזור בתרומה לפדיון השבויים, הרי מדובר פה בצדיק גדול שלקח על עצמו ייסורים עבורנו, ויש כאן גם הכרת הטוב על שהגענו לאומן בזכותו. ולא רק זה, אלא את כל העניינים של רבינו הוא פתח במסירות נפש."

דברי הרב עופר ארז שליט"א:

"כשדוד המלך ברח מאבשלום אז כל האנשים שהיו איתו עזרו לו בפשטות ובמסירות נפש. אף שדוד המלך היה בדרגות רוחניות שהוא היה לכאורה יכול להסתדר לבד, אבל זה העבודה שלנו אנחנו חייבים לעזור.

כולם מרגישים שכל המציאות של הרב וכל מה שעובר עליו נמצא במקום מאוד מאוד רוחני ומאוד גבוה, וזה אמת. מעבר לזה, אנחנו צריכים בפשטות 'לדעת בארץ דרכך', לעשות כל מה ביכולתנו לעזור לרב, זה בוודאי החיוב שלנו.

נכון שהרב מתמודד בגבורה עילאית שכמעט קשה לתפוס בשכל אנושי איך הרב מחזיק מעמד בכל הייסורים הנוראים האלה, אבל החיוב שלנו זה לעזור לו, אין לזה שום שאלה.

יש מעשה שפעם ניסו לפגוע ברבינו, ואנשי שלומי בשעה מסוים עזבו את המקום וסמכו על זכות רבינו. ואף שהיו ניסים ורבינו ניצל, רבינו אח"כ הקפיד עליהם ואמר להם במפורש 'אתם צריכים לעשות את שלכם ולא לסמוך על הזכויות שלי, הייתם צריכים להישאר ולהגן עלי'. החיוב שלנו זה בפשטות לעזור לרב."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

לֹא רָאָה שִׂמְחָה מִיָּמָיו • הילולת רבי נחמן מברסלב זיע"א הגדולה בתבל בהשתתפות הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

שירה וריקודים בשמחת בית השואבה לכבוד רבינו הקדוש ○ דברי אלוקים חיים במעלת וגדולת רבינו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *