צור קשר עם הרב ברלנד
תלמידי הרב ברלנד בתפילה מול כלא צלמון

געגועים שישברו חומה – תלמידי הרב ברלנד במסירות נפש מול בתי הכלא: צפו

לפני מס' ימים העבירו וטילטלו שוב את כ"ק, מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, הפעם מצלמון לרמלה. כ- 24 שעות לפני המעבר החלו לשקוד תלמידיו על הקמת מאהל מחאה אל מול כותלי כלא צלמון. מיד עם היוודע דבר המעבר הם העמיסו את ציודם וגלו יחד עם רבם למרכז הארץ.

שופטת ביהמ"ש העליון לשעבר מרים נאור אמרה: מעצר עד תום ההליכים אינו חוקי. מעצר עד תום ההליכים הוא כלי של הפרקליטות בכדי ללחוץ את האדם להגיע לעסקת טיעון,  אפילו אם הוא לא אשם.

כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א יושב בבית האסורים כבר חצי שנה ללא משפט ועל לא עוול בכפו. תלמידיו הרבים מוסרים נפשם בכדי לשמור על הקשר הכ"כ חשוב של רב ותלמיד. ימים ולילות הם פוקדים את את כותלי בתי הכלא אליהם מטולטל רבם, מחכים וכוספים על דלתות הלבבות האטומים.

ב- 12.8.20 הועבר שוב הרב ברלנד שליט"א מצלמון לכלא רמלה, תלמידיו ואוהדיו יחד עם כל ציודם גלו איתו. אנו מביאים את תוכן הראיונות מתוך כתבת התחקיר שצילמנו בשטח.

"שואלים אותנו למה להגיע לכאן, לעזוב את הבית, לעזוב את המשפחה? להגיע לאמצע שדה, לצלמון, לעמוד ולשבת בחום. ואנחנו אומרים שזו פשוט אהבה, זה התירוץ שלנו, תירוץ אחד מאוד פשוט."

"זה שטח אדמות מדינה של המנהל – ביררנו, יש פה דרוזי שמעבד את הקרקע, כבר שנתיים שהוא לא מעבד פה, דיברנו איתו." מספר הרב אהרן שוורץ על השטח מול הכלא בו בחרו להתמקם.

"שואלים אותנו למה באים לכאן, יושבים בשמש מול הכלא ימים שלמים. עוזבים את הבית, את הילדים, הולכים לשבת בחום, בחוץ מול הכלא, מה אנחנו מוצאים בזה? מעבר לעניין של המחאה, של אנחנו תלמידים של רב שעצרו אותו על לא עוול בכפו, רב צדיק, קדוש וטהור שרק עוזר לכל אחד מעם ישראל, באמת, בלב שלם, אדם של עבודת ה' שלא ראינו כבר דורות. כל כולו עסוק בתורה, בקדושה, בתפילה, אדם שהפך את ברסלב, למעשה כבר משנות השישים לחסידות גדולה וענקית. מקומץ קטן של כמה משפחות לחסידות גדולה וענקית."

"הרב ברלנד החזיר בתשובה עשרות ומאות אלפים, פתח בפניהם את הדרך לאומן גם בתקופה הקשה של הקומוניזם – פתח את ברסלב להמונים. עודד את התלמידים שלו לצאת לקירוב עם ישראל. זה הרב ברלנד בשבילנו, זה רבי נחמן של הדור שלנו. והרב ברלנד הוא הממשיך, הוא התלמיד האמיתי שממשיך את האור של רבי נחמן לדור שלנו. ואנחנו כאן נמצאים בכדי להגיד את הדברים האלה בצורה פשוטה."

"עכשיו חודש אב, כבר חצי שנה שמורינו הרב אליעזר ברלנד נמצא כאן – בכלא צלמון מאחורינו, במעצר עד תום ההליכים ללא משפט. על האשמות שהם תאוריה משפטית, כאילו הפידיון נפש, שזה טקס דתי, זה נפש, שזה עושק. זה שקר גמור – המערכת רוצה לתפור תיקים. יש פה תפירת תיקים, יש פה מהלך שמנסים לחסל בן אדם בצורה משפטית, עושים את זה בשילוב עם התקשורת. ערוץ 13 בעיקר שמסית, ואחרי זה המשטרה כאילו עוצרת ולא מוצאים כלום, ואין שום דבר."

"על כל עדות אחת שהרב ברלנד, כביכול לקח פדיון ולא הצליח, אפשר להביא 5 מקרים בהם הרב ברלנד הצליח בעריכת הפדיון. בכל אופן זה משפט לא הוגן, חצי שנה בן אדם מבוגר בן 83 עם עשרות בעיות רפואיות שונות, אי ספיקת ריאות, אי ספיקת כליות, לחץ דם גבוה' קוצב לב, בעיות בלב, אחרי כריתת כליה. הרבה בעיות רפואיות בכל הגוף, והרב כלוא בכל תקופת הקורונה הזו, השב"ס ומערכת המשפט לקחו פה הימור מסוכן של להשאיר את הרב בכלא למרות כל הקורונה, בזמן שהוא נמצא עם המחלות רקע הכי קשות לקורונה. ואע"פ כן הם השאירו את הרב בכלא בתנאים לא פשוטים לאדם רגיל – כל שכן לאדם מבוגר."

"אדם שחי כרב של קהילה המונה מאות ואלפים של אנשים ששומעים אותו ואת קול תורתו – מכניסים אותו לכלא! חצי שנה בלי משפט, עוד לא התחילו את המשפט, מעצר עד תום ההליכים."

"השופטת מרים נאור, נשיאת ביהמ"ש לשעבר אמרה שמעצר עד תום ההליכים הוא בלתי חוקי ולא דמוקרטי, מהסיבה הפשוטה שאדם לא יכול להתמודד משפטית כשהוא במעצר. הלחץ של לצאת מהמעצר מוביל ומלחיץ אותו לסגור על עסקת טיעון, גם שהוא יכול להוכיח את חפותו במשפט הוכחות. וזה מה שעושים לרב ברלנד – מנצלים את המצב הרפואי הקשה שלו, מכניסים אותו למעצר עד תום ההליכים."

"כל זה הם עושים, כיוון שאין בתיק שום דבר, הכול זה תאוריה מפוברקת, בלופים משפטיים שכביכול, פדיון נפש זה עושק, הכל מבוסס על בלופים, אין להם כלום אז הם רוצים ללחוץ שהרב יודה על כלום."

"הם כבר עשו את זה בעבר ב- 2017 גם כן האשמות הזויות של מילה מול מילה, הכניסו אותו למעצר עד תום ההליכים. משפט הוכחות היה אמור לקחת שנה שנתיים, אולי גם שלוש, והרב ברלנד היה עם 3 גידולים סרטניים והמצב שלו הדרדר. הזניחו אותו, בצלמון הקודם ב- 2017, ובסוף הרב נאלץ לחתום על עסקת טיעון כדי להשתחרר
כמה שיותר מהר מהכלא."

"באמת כך היה, הוא יצא מהכלא, עבר כריתת כליה ובמצב רפואי איום ונורא, הוא יצא מהכלא עם התייבשות מוחלטת על סף מוות, לאחר שנה בכלא מתוכם חלק מהזמן בכלא קשה מאוד. כלא סינסיטי שבדרום אפריקה, ורוב הזמן פה בישראל בצלמון, ועכשיו הם רוצים לעשות את אותו הדבר, ללחוץ על הרב באמצעות מעצר עד תום ההליכים, ללחוץ עליו שיגיע להסכם טיעון למרות שאין עליו כלום, כדי לקצר לכאורה את העונש."

"אם הרב ברלנד יצטרך להיות כלוא כל משפט ההוכחות, עוד לא התחיל משפט ההוכחות, כבר חצי שנה עברה, אז, רוצים להשאיר אותו שנים רבות בכלא!"

"אנחנו לא מסכימים שהרב שלנו יהיה מאחורי סורג ובריח על לא עוול בכפו. אנחנו פה מוחים כלפי רשויות החוק והמשפט בישראל, שהן עושות פה עוול נוראי שמבוסס על השמצות וציד מכשפות. והסתה תקשורתית נוראה של חולקים שמחפשים את הרב ברלנד כבר עשרות שנים, ותקשורת שרק מחפשת דם, שפיכות דם, ומתחסדת, כאילו שדואגים לחלשים, בעצמם הם הרשעים, והם הדורכים והאכזריים – מתאכזרים כלפי הצדיקים."

"פגיעה חמורה בזכויות אזרח, פגיעה בזכות המשפט ההוגן של הרב ברלנד שנאלץ להיות במעצר עד תום ההליכים, ולנהל משפט תחת לחץ של מעצר וחוסר יכולת לנהל משפט הוגן."

"אנחנו נמצאים כאן גם כתלמידים, כמו יהושע בן נון שחיכה למשה רבינו תחת ההר, 40 יום שמשה עלה. אנחנו גם בתור תלמידים קרובים של הרב ברלנד, אוהבי הרב, מעריצי הרב, חסידי הרב, מאמינים שמדובר פה באחד האנשים הגדולים שעמדו ליהדות במאות שנים האחרונות."

"מי שמכיר את הרב ברלנד מקרוב יודע איזה אדם עם מוח גאוני ואיזה עמל בתורה, ואיזה איש קדוש ופרוש הוא. עושה מופתים ואוהב כל יהודי – פשוט כל המידות הטובות התאחדו באיש הקדוש הזה. ואנחנו רוצים להיות כמה שיותר קרוב אליו בתור תלמידים – הקשר בנינו הוא מאוד חזק. כמו, שחו"ש, אחד מקרובי משפחתי הקרובים, אבא או אימא או אח היו עוצרים אותו בכל נסיבות שהן. מי שבאמת אוהב מישהו הוא מחכה לו בחוץ, מחכה לו בצד – וזה הביטוי שלנו."

"יש המון תלמידים של הרב ברלנד שרוצים לבוא לכמה שעות, להתפלל מול הכלא, להתבודד מול הכלא, להגיד תיקון הכללי, כמו הבקשה של הרב להגיד 7 פעמים תיקון הכללי שהרב מאמין שזה הדבר היחיד שיכול לעזור לו להשתחרר."

"הרב ברלנד מאמין שהכול מכור מראש, אין לו שום אימון במערכת המשפט של מדינת ישראל. אנחנו רואים את זה יום יום, בתי המשפט הם חותמת הגומי של הפרקליטות, כל בקשה מאשרים. אם משאירים אדם בן 83 עם כ"כ הרבה בעיות רפואיות, משאירים אותו בכלא חצי שנה למרות גל הקורונה – רק מעצר, עוד בלי משפט. אנחנו מאמינים שרק אמירת תיקון הכללי תעזור."

בשלהי חודש אב השנה, שנת תש"פ הועבר וטולטל מורינו כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א שוב, הפעם לכלא רמלה. תלמידיו ואוהדיו המסורים אספו את כל ציודם וגלו עימו לרמלה. אלה דבריהם מרמלה:

"ב"ה, אנחנו פה בערב שבת קודש הגיעו לכאן, ב"ה מעל 200 איש. יש פה חבר'ה עם אוהלים, חלק השכירו דירות בשיכון חב"ד בלוד, אנחנו פה מתארגנים לשבת. וב"ה, כולם פה באים לעשות שבת עם הצדיק הרב ברלנד – אנחנו לא מוותרים, אנחנו נהיה עם הרב ברלנד – באש ובמים."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הסוכה זה חיבוק שמחבק אותנו הקב"ה – דברים קדושים לפני חג הסוכות

זאת לא ניסת עדיין לצעוק כל היום: "רבונו של עולם, הטעימני טעם סוכה"! איזה טעם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *