צור קשר עם הרב ברלנד
ילד ישן על כביש הגבול בבלארוס - הגבול לאוקראינה ולאומן סגור ומסוגר

המקובל הצדיק הרב סלמנוביץ': במקום להיתקע בקיר הפלדה האוקראיני פשוט לשחרר את הרב ברלנד ולבקש סליחה

ר' שמעון רובינשטיין בראיון מיוחד מגבול גומל לקראת הלילה השני בשטח המופרז ללא תנאים:

רואים כאן בחוש שהדיבור של הרב מלפני שבועיים על הנסיעה לבלארוס "שהרוסים יהיו עקשניים כמו קיר פלדה", מתקיים כפשוטו ממש וכל הכוחות מולנו עומדים עם מגני מפלדה.

בתחילה, העביר הרב רובינשטיין עדות מכלי ראשון מהמקובל, הרה"ח רבי יעקב משה סלמנוביץ שליט"א, אודות הסיבה לסגר העז והקשה של הכוחות האוקראינים, אשר למרות כל הסבל שמולם לא פותחים את הדרכים

עוד הוסיף לדבר בראיון שהוקלט בקו ברסלב (02-587-5777) על האחדות הנפלאה שפתאום רואים בברסלב, דווקא מתוך הדוחק והמייצר. "אנשים שהיו חברים שלי והפסיקו לדבר איתי בשנים האחרונות בעקבות המחלוקת, חזרו פה לדבר איתי ומאירים פנים."

דברי המקובל ר' יעקב משה סלמנוביץ' והראיון המלא של ר' שמעון רובינשטיין

המצב הקשה של הנצורים על גבול אוקראינה

"מה שקורה בשטח כרגע זה, שכול חסידי ברסלב מכל בלארוס מתקבצים לכאן. זה התחיל מאתמול בשעות הבוקר, בשעות הצהריים התחילו להגיע מסות של אנשים, אנחנו הגענו לפה אתמול לקראת השקיעה. העלו אותנו לאוטובוסים, כביכול בכדי שנעבור את הגבול לאומן, אז הגיעו עוד מאות חסידים שהתקרבו לגבול רגלי."

"ראינו שעומדים מולנו שוטרים אוקראינים וחוסמים את המעבר, הבנו שאין מתווה ואין שום סיכום. כל מה שאמרו לנו הכול היה עורבא פרח, שיש איזה הסכם לגבי כניסת קבוצות אנשים מחסידי ברסלב. למעשה אתמול בלילה לא היו פה שום תנאים מינימליים לאנשים שהמתינו להיכנס."

"ניסו כל היום לפעול לפתיחת הגבול דרך כל מיני אנשים, כל מיני גורמים. כמו שכולם יודעים השר אריה דרעי הוציא מכתב בקשה לנשיא אוקראינה שיאשר את כניסת החסידים. חשבנו שיפתח פה איזה פתח, לאחר מכן הגיע לפה השגריר הישראלי באוקראינה, מר יואל ליאון. הוא נעמד מצד הגבול האוקראיני וניסה לדבר."

"הוא התחיל להגיד שאפשר להגיע לארץ ולא יקבלו 14 יום בבידוד, היה צחוק שמול כולם התחילו לקרוא לו בוז, ביבי הביתה, דרעי הביתה…, לא נתנו לו לדבר. זה בכלל סימן שאלה, אם הוא אומר שיש פה, כעת, קרוב לאלף איש ביחד וכולם לא יחויבו בבידוד בארץ? השאלה אם יש או אין קורונה היא שאלה בפני עצמה. איך אתה לוקח אחריות להגיד כזה דבר? אבל, העיקר שלא ניכנס לאומן שם יש בעיה של הקורונה, ואילו בארץ אין בעיה."

הרב סלמנוביץ' ואני אוחזים שהסיבה הברורה לכל הצער היא הכליאה של הרב ברלנד

"וודאי שיש פה מידה כנגד מידה, מי שלא רואה את זה הוא עיוור או פתי, אין לי מילה אחרת. תפסתי פה אחד היום ואמרתי לו את זה במפורש."

"ר' יעקב משה סלמנוביץ' יושב פה בבלארוס ואומר את זה כל הזמן – שכל זמן שלא משחררים את הרב ברלנד אז הגבול לא ייפתח. הוא אמר את זה לכל מי שדיבר איתו, אתמול הוא היה פה בגבול ולא רצה לעבור. הבנתי שהוא אמר במפורש שהוא רוצה קודם להתעדכן מה קורה עם הרב ברלנד, כמו שרואים שכל זמן שהרב נמצא מאחורי סורג ובריח אז כל חסידי ברסלב…"

פתאום מתחדשת אהבת החברים וקירוב הלבבות

"ויש פה הרבה דברים מעניינים שקורים, אנשים שכבר כמה שנים לא דיברו איתי, אפילו לא דורשים יותר בשלום למרות שהיינו חברים טובים בעבר, אבל פה רבינו הביא אותנו לכזה מצב שנשהה באותו האוטובוס, באותם הד' אמות, והם פתאום צריכים עזרה ומתעוררים הדיבורים. אתם לא רציתם להיות ביחד, רבינו הביא אותנו למצב בכוח ובהכרח של 'תהיו ביחד', אחד יקבל מהשני ותהיה בחינה של אין פירוד."

נבואת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א מתקיימת

"עוד נקודה חשובה לציון. הרב ברלנד אמר בשבוע שעבר שאין מה לנסוע, כי הרוסים יעמדו כמו קיר פלדה, ובאמת רואים פה רכבים ממוגנים כמו פלדה אולי חשבו שנירה עליהם…, הרכב הזה מסוגל לספוג טילי כתף. עומדים שורות של חיילים עם מגנים מפלדה, קיר פלדה כפשוטו."

"איך שבאתי לפה וראיתי את זה הבנתי שהתקיים הדיבור של הרב במלואו."

"אנחנו מקווים שכמו שהרב ברלנד בזמנו פתח את הקירות (כידוע ומפורסם שהגה"צ הרב ברלנד היה מי שמסר את נפשו על פתיחת הדרך לאומן והקמת עולו של הקיבוץ הקדוש בראש השנה), בזכותו נזכה להגיע לאומן לראש השנה ולא נצטרך לעשות את הקיבוץ בבלארוס, חו"ש."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת ויצא לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת ויצא: עלון שביבי אור לפרשת ויצא שיעוריו מאמריו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *