צור קשר עם הרב ברלנד
פדיון שבויים

"אין לך מצוה גדולה כפדיון שבויים" – הקרן להצלת מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

קרן להצלת מורנו הרב אליעזר ברלנד שליט"א

בראשות הרב עופר ארז שליט"א
"פדיון שבויים קודם לפרנסת עניים ולכסותן, ואין לך מצוה גדולה כפדיון שבויים" רמב"ם

 

"אומרים לנו חז"ל 'הפותח פתח לחבירו את נפשו הוא חייב לו', כמה לבבות פתח מורנו הרב שליט"א להחזיר בתשובה ולקרב יהודים להקב"ה, הוא מסר את נפשו עבור כל יהודי, אני מכיר את הרב 40 שנה ויודע כמה מסירות נפש יש לו לעזור לעם ישראל, אז כשהוא עכשיו בצרה אנחנו מחויבים לזכור "את נפשו הוא חייב", כל מי שיכול לעזור להשפיע על אחרים לתרום, אין מצווה גדולה מזו.

ובעז"ה הרב יחזור להנהיג את הקהילה, ולתת שיעורים, להגדיל תורה ולהאדירה, ובעז"ה להכין את כולנו שנזכה בעז"ה בקרוב לגאולה השלמה, זה המטרה." – הגרי"ד גרוסמן שליט"א רבה של מגדל העמק וראש מוסדות מגדל אור

"גם אם היה מדובר ביהודי הכי פשוט בעולם, מצוות פדיון השבויים היא ענקית מאוד מאוד. כל שכן שמדובר באדוני מורי ורבי הרב אליעזר בן עטיא שליט"א, שכל מי שנסע או ייסע אי פעם לאומן זה הכל בזכותו. אני עד לזה בצורה חד משמעית, הוא פתח את הדרך לאומן בצורה ברורה, ממש במסירות נפש. יום אחד אני אספר אלו דברים שממש ראיתי בעיניי, מסירות נפש. לכן, אנחנו צריכים לעזור בתרומה לפדיון השבויים, הרי מדובר פה בצדיק גדול שלקח על עצמו ייסורים עבורנו, ויש כאן גם הכרת הטוב על שהגענו לאומן בזכותו. ולא רק זה, אלא את כל העניינים של רבינו הוא פתח במסירות נפש.

ומי שלא יכול לתרום סכום גדול שלפחות יתרום 99 שקלים עבור כל נפש מבני משפחתו. אני בעצמי עברתי ואספתי מהתלמידים שלי בישיבה. ואני מבקש מכל אחד אישית שיעביר את הכסף לפדיון השבויים עבור מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א. זו מצווה ענקית ואסור לנו להפסיד אותה. ההוצאות הם ממש גדולות ואני מבקש מכולם שישתתפו במצווה הגדולה הזו". – הרב שלום ארוש שליט"א ראש מוסדות חוט של חסד

 

"כשדוד המלך ברח מאבשלום אז כל האנשים שהיו איתו עזרו לו בפשטות ובמסירות נפש. אף שדוד המלך היה בדרגות רוחניות שהוא היה לכאורה יכול להסתדר לבד, אבל זה העבודה שלנו אנחנו חייבים לעזור.

כולם מרגישים שכל המציאות של הרב וכל מה שעובר עליו נמצא במקום מאוד מאוד רוחני ומאוד גבוה, וזה אמת. מעבר לזה, אנחנו צריכים בפשטות 'לדעת בארץ דרכך', לעשות כל מה ביכולתנו לעזור לרב, זה בוודאי החיוב שלנו.

נכון שהרב מתמודד בגבורה עילאית שכמעט קשה לתפוס בשכל אנושי איך הרב מחזיק מעמד בכל הייסורים הנוראים האלה, אבל החיוב שלנו זה לעזור לו, אין לזה שום שאלה.

יש מעשה שפעם ניסו לפגוע ברבינו, ואנשי שלומי בשעה מסוים עזבו את המקום וסמכו על זכות רבינו. ואף שהיו ניסים ורבינו ניצל, רבינו אח"כ הקפיד עליהם ואמר להם במפורש 'אתם צריכים לעשות את שלכם ולא לסמוך על הזכויות שלי, הייתם צריכים להישאר ולהגן עלי'. החיוב שלנו זה בפשטות לעזור לרב." – הרב עופר ארז שליט"א

 

ניתן לשמוע את דבריהם של הרבנים הנ"ל ועוד רבנים בקו המידע

 

כל תורם יקבל ברכה אישית ופדיון נפש ממורנו הרב אליעזר ברלנד שליט"א

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

להורדה [11.06 KB]

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"וּבְכֵן צַדִּיקִים" • שמחת השבע ברכות לנינת הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בהשתתפות האדמו"ר מספינקא דונולו שליט"א

שיעור במעלת החתן וימי השבע ברכות ○ שירה וריקודים ○ שבע ברכות אמש ראש חודש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *