צור קשר עם הרב ברלנד
הרב סוכות תלמיד הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - שיעור לפורים
הרב סוכות תלמיד הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - שיעור לפורים

שיעור חזק לפורים מאת הרב אליהו סוכות סוכות מתלמידיו הוותיקים של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – "לך כנוס"

הרב אליהו סוכות מתלמידיו הוותיקים של מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, בשיעור חדש שנמסר בקרית ספר.
"בשער הפורים שבשער הכוונות של האר"י הקדוש כתוב שמרדכי הוא בחינת הארת יסוד אבא שנמשכת בכל יום הפורים. כי מרדכי בא מאותה הבחינה (של משה רבינו שהוא מרכבה ליסוד אבא) שזה סוד מרדכי, מר דכיא, שהוא זך ונקי ומלובן ולא היה לנשמתו שום שבירה מעולם התוהו."
"למרדכי הצדיק לא היה שום שבירה, לכן הוא יכול להכניע לגמרי את המן, הוא לא השתחווה להמן. וידוע שמרדכי היה התיקון של שאול המלך, כי כמו שאול גם הוא היה משבט בנימין. כמו שמביאה הגמרא במסכת יומא דף כב, שמרדכי בא לתקן מה ששאול פגם. שם כתוב ששמואל הנביא הצטער על מה ששאול לא הרג את אגג מלך עמלק."
      succot%20hebrew
"בשיעור מתשמ"ז אמר הרב ברלנד שליט"א שהטעות של שאול בגינה יצאה הבת קול ואמרה לו 'אל תהיה צדיק הרבה' היא, ששאול חשב שהוא יותר צדיק משמואל. שאול אמר,
הרב אליהו סוכות עם קהל הלומדים
הרב אליהו סוכות עם קהל הלומדים
'שמואל יותר צדיק ממני שאומר לי להרוג נשים וילדים? מה הם עשו?' ובאמת הגמ' בהמשך אומרת שבשאול לא היה שום דופי, ומוסיפה שאדם שאין לו קופה של שרצים על גבו אי אפשר למנות אותו פרנס על הציבור. הסביר הרב ברלנד שליט"א שהכוונה היא שאדם צריך לעשות התבודדות וע"י זה הוא יראה את הקופת שרצים שלו."
"בליקוטי הלכות (שלוחין ה) אומר רבי נתן 'שבאמת צריך לחפש את הצדיק האמת תמיד, אפילו המקורבים אליו'. רבינו נחמן מסביר בליקוטי מוהר"ן קכט', שלהיות מקורב לצדיק זה להיות, כביכול, נאכל ע"י הצדיק ולהפוך למהות אחת איתו. וממשיך רבי נתן, 'צריך לחפש ולקבל עצות מהצדיק, כי הצדיק מסתתר בכל פעם מהעולם ומתרחק מהם עד שקשה להם לינוק ולקבל מאורו הגדול כי אם ע"י יגעות ובקשה וחיפוש הרבה'."
"ממשיך רבי נתן, 'אבל צריך לחפש את התלמיד שקיבל את דעת רבו כראוי עד שיש בדבריו בחינת רוח הקודש' וכו', עיין שם. רבי נתן מסביר שבפורים היה העניין של מיעוט הירח,
הרב אליהו סוכות - חיזוקים בחשיבות חיפוש צדיק האמת
הרב אליהו סוכות – חיזוקים בחשיבות חיפוש צדיק האמת
כמו שמסביר האר"י שהמן ידע זאת ולכן רצה להשמיד את אויבי ישראל בכדי שלא יהיה מי שיגאל בזמן הגדלות. משה, שהוא הרב, הוא בחינת החמה, ואילו יהושע שהוא התלמיד, הוא בחינת הלבנה. והתיקון הסופי יעשה הצדיק יחד עם האנשים שלו, כמו שכתוב במגילה 'לך כנוס'."
התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הָאוֹרוֹת שֶׁל פּוּרִים קָטָן יוֹתֵר גְּבוֹהִים מִפּוּרִים גָּדוֹל • תפילה לפורים קטן מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

היום יום שישי י"ד אדר־א'  חל פורים קטן, מובא בספרים הקדושים כי בפנימיות פורים קטן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *