צור קשר עם הרב ברלנד
הציור של יהשוע וייסמן - פריחת האביב

תפילה לחודש ניסן מאת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א -"ומאותו רגע של המולד נזכה להכניע י"א אלופי עשו"

רבונו של עולם במולד חודש ניסן חודש הנסים והנפלאות שבו יצאנו ממצרים ובו אנו יוצאים מכל הגליות ושבו הכנענו את י"א אלופי עשו "ומקול הלילא פקע איגרא" (פסחים פ"ה ע"ב). בחודש קדוש ונורא זה שמתחיל מהמולד שיהיה ביום (שלישי 11:27), ומאותו רגע של המולד נזכה להכניע י"א אלופי עשו = 11 ולומר (יהושע י' י"ב): שֶׁמֶשׁ = 640 בְּגִבעוֹן = 133 דּוֹם = 50 וְיָרֵחַ = 224 בְּעֵמֶק = 212 אַיָּלוֹן = 97 וַיִּדּוֹם = 66 הַשֶּׁמֶשׁ = 645 וְיָרֵחַ = 224 עָמָד = 114 עַד = 74 יִקּוֹם = 156 גּוֹי = 19 אוֹיְבָיו = 36 (סה"כ 2700).

ובזכות המולד הקדוש והנורא הזה קיים בי את הפסוק (בראשית ו' ג') "בְּשַׁגַּם הוּא בָשָׂר" שעי"ז מתייחדים חמה ולבנה, בפרט ברגע המולד, והלבנה מקבלת את אור החמה שהוא 7X7X7 בשלמות ואז אורה כאור החמה, כמו שנאמר (זכריה ד' ב') "וְגֻלָּהּ עַל רֹאשָׁהּ וְשִׁבְעָה נֵרֹתֶיהָ עָלֶיהָ שִׁבְעָה וְשִׁבְעָה מוּצָקוֹת לַנֵּרוֹת אֲשֶׁר עַל רֹאשָׁהּ" שהם 7X7X7 סוד "בְּשַׁגַּם הוּא בָשָׂר", שמשה מהתורה מניין והרי משה כתוב 647 פעמים בתורה הקדושה ומה השאלה משה מן התורה מניין? אלא שמשה זכה להאיר בשבעתיים כפול שבע שהם שרש נשמתו הקדושה והנוראה.

כי שרש נשמת משה שהיא 7X7X7 נעוצה בשרש נשמת אברהם שנאמר לו (בראשית יב' א') "וַיֹּאמֶר ה' אֶל אַבְרָם לֶךְ לְךָ" = 343 = 7X7X7 (מגיד מישרים) שבהעלותו לשמים ה' צר קלסתר פניו בקלסתר פני אברהם, כי משה רבינו שהוציאנו ממצרים בחודש ניסן הוא חוֹדֶשׁ הנסים והנפלאות, חַדֵשׁ מְחַדֵשׁ את עולמו של הקב"ה בנסים ונפלאות חדשים לגמרי שלא היו מעולם, בכח השבעה שבעתיים 7X7X7, שזה סוד הגאולה אחרי שבועיים שבעים כי בחודש זה מתכפרים כל העונות לכל העושה תשובה אמתית מאהבה.

וחודש זה הוא חודש הגאולה של כל אחד ואחד בכלליות ובפרטיות. ולכן זכנו מיד עם התחלת החודש במולד לעשות תשובה אמתית מאהבה לחדש את נפשותינו רוחותינו ונשמתינו חייתינו ויחידתנו, ונזכה בחודש זה כמו משה רבינו לדרגת היחידה, כמו שנאמר (שופטים יא' לד') "וְרַק הִיא יְחִידָה". שזכתה בת יפתח שיצאה בת קול להורידה מעל המזבח (אבודרהם). ובחודש זה שבו ישועות מקיפות נזכה לבנין בית מקדשינו לגאולה השלימה ולמשיח בן דוד כי = 30 כונתי = 486 ליחדא = 53 שמא = 341 דקודשא = 415 בריך = 232 הוא = 12 ושכינתיה = 801 בדחילו = 60 ורחימו = 270 (סה"כ 2700). 

(התפילה נכתבה בשנת תשע"ד)

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הָאוֹרוֹת שֶׁל פּוּרִים קָטָן יוֹתֵר גְּבוֹהִים מִפּוּרִים גָּדוֹל • תפילה לפורים קטן מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

היום יום שישי י"ד אדר־א'  חל פורים קטן, מובא בספרים הקדושים כי בפנימיות פורים קטן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *