צור קשר עם הרב ברלנד

קליפ: אלפים במעמד התפילה קורע הלבבות של ק"ק שובו בנים לשחרור הרב ברלנד

"שְׂאִי סָבִיב עֵינַיִךְ וּרְאִי כֻּלָּם נִקְבְּצוּ בָאוּ לָךְ" (ישעיהו ס ד)

ימות המשיח, זו הייתה ההרגשה של הבאים לעצרת התפילה, המחאה והזעקה לפני החזרת מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, לבית האסורים.

מכל המינים והסוגים הגיעו, כל גווני הקשת של החברה הישראלית נראו זועקים בכאב אל מול כותלי כלא אילון ברמלה. כולם באחדות ואהבת חינם אמתית שכ"כ נדירה לאחרונה במחוזותינו.

"אף פעם לא ראיתי דבר כזה", היה אחד מהמשפטים ששמעו אלה שזכו להשתתף במעמד הנורא והנשגב הזה. זעקות ודמעות בתפילה, שלאחריהם הגיעו ריקודי קודש ושמחה של אמונה, כי נֵצַח יִשְׂרָאֵל לֹא יְשַׁקֵּר, וכולם מאמינים שבסוף הקדושה תגבר על הרעה והצדיק ימשיך במסע הגאולה עד שיגמור הכול לטובה, בעזה"י.

מעניין היה לפגוש אנשים שלא הכירו את הרב, אלא התחזקו בהתדבקות לאמת אחרי שראו את מסע הרדיפה מצד התקשורת ומערכת המשפט ששכחה מהו צדק. כי מי שמתבונן ובודק באמת מוצא במהרה קהילת קודש, אנשי הצדיק קדושים וטהורים, "שובו בנים" בירושלים, בארץ ובכול העולם.

תפילות כאלה אולי לא נראו מעולם, בכיות ותחנונים באמירת פרקי התהלים של התיקון הכללי וה"פרקים נבחרים" שגילה מורינו לעולם. זעקות עד לב השמיים במעמד מרגש של קבלת עול מלכות שמיים.

לצד עמך ישראל, עובדי ה' ואברכים יראים, הגיעו צדיקים עליהם מעידים כי הם מהל"ו צדיקים נסתרים: המקובל הרב גולן מעלמה שליט"א, המקובל הרב שיינפלד שליט"א, המקובל הרב שטרן מבני ברק שליט"א ועוד רבים אחרים וטובים שתקצר היריעה מלהכיל, וכמובן גדולי הרבנים תלמידי מורינו הרב ברלנד שליט"א, כולם הגיעו.

חסידים לצד ליטאים, ספרדים לצד אשכנזים, חרדים לצד דתיים לאומיים, דתיים לצד חילונים, כאלה ששמו על עצמם כיפה בכדי להצטופף יחד עם כמעט שלושת אלפי המתפללים שהגיעו. אפילו השוטרים שאבטחו את המעמד נראו משתתפים בתפילה.

ההרגשה הייתה של המתקת הדינים, שהצדיק אוסף את כל הנשמות הקשורות אליו בכדי להמתיק גזרות מעל שונאי ישראל. דווקא מתוך הרדיפה הקשה עליו מצליח מורינו הרב ברלנד שליט"א לעשות את מה שכול צדיקי הדורות ניסו לעשות – לאחד את עם ישראל. ואיפה? לא בכותל ולא במערת המכפלה, אלא מול כותלי בית הכלא ברמלה.

אשרינו שזכינו, אין ספק שעצרת האחדות הזו פעלה רבות בשמיים.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת במדבר לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת במדבר התשפ"ד: עלון שביבי אור לפרשת במדבר שיעוריו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *