צור קשר עם הרב ברלנד
צילום: אחרי הצדיק אונליין

"אני אשב בכלא שנתיים במקום 12 שנה ומזה יצמח טובות לישראל" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"תקופה קצרה לפני שעצרו את מורינו הרב ברלנד, הרב דיבר כמה פעמים,שחו"ש הוא הולך לשבת בכלא 12 שנים, היו הרבה ששמעו את זה."

עדות נפלאה על דברים של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, הרבה לפני שנפסק נגדו לשבת בכלא למשך שנתיים. העדות מקו הצדיק ( 02-532-6502).

"אחד מאנ"ש, שמעתי את זה מכלי ראשון, שאל את הרב איך אפשר להמתיק את הגזירה? ענה לו הרב: שיסעו בלילה לחברון וככה ימתיקו את הגזירה. באמת, בלילה ארגנו שני מיניבוסים עם אנשים שנסעו לחברון."

"בבוקר אח"כ הרב הגיע מאוד שמח ואמר לזה שארגן את המיניבוסים: המתקתם את הגזרה, עכשיו אני אשב רק שנתיים."

"אותו אחד חשב לעצמו, אם 10 שנים ממתיקים ע"י נסיעה לחברון הוא שאל את הרב: איך אפשר להמתיק בכדי שהרב בכלל לא ישב?"

"הרב אמר לו: אתה חושב רק על עצמך, אתה לא חושב על אחרים! כל מיני דיבורים על הדרך הזו. אח"כ, הרב אמר לו שיבוא אליו בערב ,כשהוא הגיע אליו בערב הרב חזר ואמר: אתה חושב רק על עצמך אתה לא חושה על אחרים, אתה לא חושב על הטובה שתצמח מזה, אח"כ יהיה כ"כ טוב!"

"אותו אחד הזכיר לרב שאמר שאחרי שיצא מהכלא שהוא יהיה יותר עם הקהילה. הרב חזר ואמר לו שהוא לא חושב על אחרים ושאח"כ יצמחו מזה כאלה דברים גדולים! מכול זה רואים שהרב ברלנד מוביל פה מערכה עצומה ושהצדיק רואה את הכול."

נחזור, בעז"ה,  יותר מאוחר לעדות הנפלאה עימה התחלנו ונעבור לדברים הנפלאים של הרב ניר בן ארצי שליט"א, דברים שבאופן פלאי מזכירים את דברי מורינו הרב ברלנד שליט"א.

בדברים שמסר בליל כ"ז כסליו תשפ"ב, התייחס הרב ניר בן ארצי שליט"א לדרך התגלותו של משיח צדקנו, אלה דבריו.

"וַיְהִי מִקֵּץ שְׁנָתַיִם יָמִים וּפַרְעֹה חֹלֵם וְהִנֵּה עֹמֵד עַל הַיְאֹר"

"עברו שנתיים יוסף היה צריך להיות בבור עוד 10 שנים לפחות, או 5 או 10, אבל לא עוד שנתיים, אבל קמץ את הזמן לשנתיים בורא עולם, כמו שה' הוריד את הגלות ל 210 שנה.., – פרעה חולם רק אחרי שנתיים."

ונחזור לעדות הנפלאה מקו הצדיק המראה עד לאן רואה הצדיק האמת מורינו הרב ברלנד שליט"א, ועד לאן מגיעה מלחמתו למען גאולת ישראל השלימה, בעזה"י.

"עוד בעניין חברון, סיפר לי אחד מאנ"ש שאחרי שהרב נעצר הוא היה בקשר עם הרב ושאל את הרב איך הוא יכול לעזור לו. הרב אמר לו שיסע כל לילה לחברון. גם שעצרו את הרב אמרו בשמו שהרב אמר שיסעו לחברון ויגידו 7 תיקוני הכללי. רואים שהעניין של חברון הוא מאוד חשוב, גם על הכנסים בחברון היו מלחמות רבות, המשטרה נלחמה נגד זה. רואים שזה דבר מאוד חשוב."

"עוד סיפור. לפני כ 10 שנים היה דיבור מאוד מדובר שהרב אמר שעכשיו הוא מתחיל להילחם עם הקליפה של הציונים. מאז עבר המון זמן."

"ובתקופה שלפני עשרות שנים, שנסעו לאומן בדרכונים מזוייפים, הרב כל הזמן דיבר שנלחמים עם הקליפה של רוסיה ושהם יפלו. ושנה לפני שהם נפלו הרב אמר: עוד קצת הם נופלים. באמת, בסוף הם נפלו בצורה פילאית בלי שום מלחמה."

"רואים שהצדיק המלחמה שלו בשורש, זו מלחמה אחרת ממה שאנחנו חושבים. העזרה שלנו היא רק בתפילות, כל אחד איך שהוא זוכה, כל הכנסים, העצרות, הדברים הקדושים, זו באמת המלחמה. המלחמה היא שם, הרב נלחם בהם, בשורש של הדברים."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לתושבי נתיבות במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

אמש יום רביעי ליל ד' ניסן התשפ"ד נכנסו אנשי שלומינו מהעיר נתיבות לשיעור בקודש פנימה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *