צור קשר עם הרב ברלנד
בית כלא בתאילנד - תנאים קשים מאוד

מדהים: ניצל מגזר דין מוות בתאילנד אחרי פדיון להגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א: צפו

סיפור הצלה מדהים שהתקבל ישירות מאחד מבעלי המעשה בעדות לפני שלושה תלמידי חכמים. על יהודי שנידון למוות באחד מהמדינות הקשות בעולם, תאילנד, והעביר פדיון נפש למורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

מספר הרב בנימין דפן, כי את הסיפור שמעו שלושה מחשובי אברכי כולל חצות בקבר רחל ישר מאחד מבעלי המעשה: הרב אהרן ברקוביץ', הרב יעקב בלטי והרב בנימין דפן.

הסיפור באדיבות קו הצדיק – 02-532-6502

זאת העדות

"לפני בערך 7 שנים היינו לומדים בקבר רחל, והיה יהודי שמגיע בכול יום לפני עלות השחר. יום אחד הוא שמע אותנו…, היינו אז בקבר רחל מהישיבה: יעקב בלטי והרב אהרן ברקוביץ', דיברנו על הרב ברלנד."

"יום אחד אותו יהודי שמע אותנו מדברים, אמר, אתם מדברים על הרב ברלנד? יש לי מעשה לספר לכם שאני מעורב בסיפור הזה. יש לי חבר שנמצא בתאילנד ונשפט לגזר דין מוות. ערערו והתנהלו משפטים, שוחד, ניסו את הכול – יש גזר דין מוות, אבל עדיין תאריך מתי מוציאים אותו להורג – אין."

"המשפחה כבר קנתה חלקה בארץ, השלימו כבר עם המצב הזה שהם הולכים לשבת שבעה – אין לערער, אין לבטל את גזר הדין בשום פנים ואופן, רק מה, תאריך עדיין אין. שמעו את העדים ומשפט, הכול כבר התנהל והעניין היה סגור."

"יום אחד, היהודי שהיה בקבר רחל, מספר לנו שהוא שמע על הרב ברלנד, ואז הוא אמר למשפחה של היהודי שנמצא בתאילנד: 'תשמעו, הרב ברלנד צדיק גדול, מחולל ניסים, הרבה ראו אצלו מעשי ניסים, אולי הוא יכול לעשות את הנס הגדול הזה'?"

"הם כמובן לא האמינו יותר מידי, אבל כל שבב של סיכוי שאולי ואולי יכולים לעזור, היו מוכנים לתת עבור זה כל הון שבעולם. נתנו לרב פדיון והרב דיבר איתו בטלפון, כמובן גם שיחדו סוהר שם בתאילנד שיכניס לו טלפון, והרב דיבר איתו בטלפון."

בית כלא בתאילנד – אחד מהמקומות הקשים להיכלא בעולם

"היהודי הזה מעולם לא שמע על הרב ברלנד וכמובן לא הכיר אותו. הרב אמר לו: 'אני מגיע אליך בתאריך 26 לחודש לשחרר אותך'."

"שהיהודי מתאילנד שמע את הרב אומר לו את זה, הוא ממש בז לו בליבו. הוא אמר, מה זאת אומרת, איך הרב יבוא? יטוס לתאילנד ומה? הוא יבוא עם איזה מטוס, איזה טרקטור וישבור את כל הדלתות? איך הוא יבוא בדיוק לשחרר אותי? ממש הזויה נראתה לו כל השיחה. ממש הוא רצה רק לסיים את השיחה, אין מה להאריך עם בן אדם שמדבר, לכאורה, כאלה שטויות, מה זה אני אשחרר אותך ב- 26 לחודש?

"הסתיימה השיחה והוא חש אכזבה ובזבוז של הכסף שנתנו כפדיון לרב. לא עוברת רבע שעה והעו"ד שלו נכנס לבקר אותו. הכניסו אותו לחדר הביקורים והוא אמר, אני לא יודע מה קרה, אבל השופטת, אחרי שהעניין כביכול סגור ויש כבר גזר דין והפסק עומד בעינו, נגמר."

"העו"ד אומר: 'השופטת אומרת שהיא רוצה לשמוע שוב את העדים, והיא אומרת שנבחר אחד משני התאריכים, או ה- 26, או ה- 28'. איך שהוא שמע את המילה 26 הוא התעלף, נפל על הרצפה, המילה הראשונה שלו אחרי שהוא התעורר, אמר: 'תקבע ל- 26 וזהו."

נידון בבית כלא בתאילנד

"זה היה בערך שבועיים לפני התאריך. הוא שאל את החבר שלו, מי זה הרב הזה? מי זה הצדיק הזה? אין כבר שום סיכוי, אין מה לדבר בכלל, אין מה לשמוע! מה הרב עשה כאן?"

"ענה החבר, זה הצדיק הרב ברלנד, מדברים עליו הרבה שהוא פועל ישועות."

"כל המשפחה והחברים, כמובן הזמינו כרטיסי טיסה לתאילנד, והחבר שמספר את הסיפור אומר, הגעתי לרב ברלנד בערך יומיים לפני הדיון ואמרתי לו, כבוד הרב אמרת לו שתבוא ב- 26 לשחרר אותו ואנחנו נמצאים יומיים לפני הדיון, להזמין לרב כרטיס טיסה לתאילנד?"

"הרב אמר לו לא, אבל הכנתי לך קמע מיוחד שתיתן לחבר שלך בתאילנד ושהוא יחזיק אותו כל זמן המשפט."

"הרב אמר לו לא, אבל הכנתי לך קמע מיוחד שתיתן לחבר שלך בתאילנד ושהוא יחזיק אותו כל זמן המשפט."

"ענה החבר, הרב אין שום סיכוי, ביהמ"ש נמצא למעלה והכלא נמצא למטה, מעלים אותו עם מעלית כזו עם כלוב, מוקף טבעת של שוטרים. אין שום סיכוי שאפשר להביא לו, כולם מסתכלים, אי אפשר אפילו לדבר איתו."

"הרב אמר לו, אל תדאג אתה תמצא איך להעביר לו את זה."

אסירים בכלא בתאילנד

"כולם נסעו יחד לתאילנד, הוא החזיק ביד את הקמע שהרב אמר לו לתת. דיוק כמו שהוא סיפר קרה עם הכלוב…, והוא אומר לעצמו: עשיתי מסירות נפש, אמרתי, לא משנה מה יעבור עלי, אבל אני עושה מה שהרב אמר. הכנסתי לו את היד בן כל השוטרים, כולם מסתכלים, ,כולם ראו איך אני מעביר לו, אף אחד לא ניסה למנוע ממני ואף אחד גם לא דיבר אחרי שנתתי לו את זה ביד."

"החבר שאל אותי, מה זה? אמרתי לו שזה הקמע שהרב ברלנד שלח לו. תחזיק את זה ביד כל המשפט, זה מה שהרב אמר!"

"התחיל המשפט, היו במשפט שלו ארבעה עדים, שלושה תאילנדים ואחד אמריקאי. הוא אמר שהם התחילו לתת עדות. השופטת שמעה את כולם ושאחרון העדים סיים השופטת אמרה: אמת אומרים פעם אחת, כל מה שמסרתם, כתוב פה שכל פעם אמרתם אותה עדות, עכשיו אתם אומרים משהו אחר לגמרי – ביטלה את הגזר דין לגמרי."

"ברוך ה', היהודי הזה חי בזכות מורינו ורבינו, ה' ישמור אותו הרב אליעזר ברלנד שליט"א שבזכות מה שהוא קטן, שהצדיק אומר…"

"ברוך ה', פטר אותו לחיים טובים ולשלום, ברוך ה'."

הסיפור באדיבות קו הצדיק – 02-532-6502

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

שיעור לאברכי כולל הוראה במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

ביום רביעי ליל י"ט סיון נכנסו אברכי כולל הוראה לשיעור מיוחד ממורינו הרב אליעזר ברלנד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *