צור קשר עם הרב ברלנד
צילום ארכיון - הרב אליעזר ברלנד שליט"א בציון רבי נחמן באומן

"ה' מוחל רק שיעשה תשובה וידע מי הצדיק" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

פנינים מדברי קודשו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, כפי שנמסרו מאיילון רמלה ביום שני של שבת כי תבוא תש"פ, יא' אלול, 31.8.20

איוב היה גלגול של תרח

משה אמר "ואתחנן" כמה אני מתחנן כבר 515 תפילות! ה' אומר אתה יודע להתחנן? אתה לא יודע בכלל להתחנן ! תלמד מהלווייתן הוא עושה תחנונים עד שה' נותן לו מה שהוא מבקש. "ואתחנן" זה לא.., אתה יכול לעשות שיהיה עבד שלך? "מֹשֶׁה עַבְדִּי מֵת" (יהושע א ב) הוא רוצה שתביא לו אסקימוסים "הַתְמַלֵּא בְשֻׂכּוֹת עוֹרוֹ וּבְצִלְצַל דָּגִים רֹאשׁוֹ" (איוב מ לא) עוד 30 יום זה סוכות! כל הקרבנות של יום כיפור זה נמשך מהלווייתן משער ה 50."

"אם היית יודע את סוד הלווייתן לא היית חוטא! הכל היה מתכפר לך! מששת ימי בראשית עד היום ועד סוף העולם! ה' מוחל על הכל רק שיעשה תשובה יהיה עפר ואפר, ידע מי זה הצדיק."

"במצרים כל התינוקות היו צריכים למות, היולדות היו צריכות לחנוק אותם בלידה. (המילדות שפרה ופועה- מרים ויוכבד עונות לפרעה) "וַתֹּאמַרְןָ הַמְיַלְּדֹת אֶל פַּרְעֹה כִּי לֹא כַנָּשִׁים הַמִּצְרִיֹּת הָעִבְרִיֹּת כִּי חָיוֹת הֵנָּה בְּטֶרֶם תָּבוֹא אֲלֵהֶן הַמְיַלֶּדֶת וְיָלָדוּ" (שמות א יט), היה בית חולים גדול עם אחיות עד שמגיעים מחדר לחדר הן כבר ילדו."

עמרם גירש את יוכבד

"עמרם זה היה הלווייתן (זוהר הקדוש), ז' באלול זה היום שמרים דפקה על השולחן ואמרה מספיק עם השיגעון הזה של הגירושין! מה יעשה ילד בלי אבא ואימא ישר נהיה חילוני! ילד רואה אבא, אימא, סבא, סבתא, כולם צדיקים אז גם הוא יהיה! מה הוא עכשיו ילך ויהיה חילוני? ילך לאכול פלאפל ברחובות?"

"….מניח 5 זוגות תפילין רשי רבינו תם שימושא רבא הראבד.."

"עבד עולם הלווייתן, כשיונה נבלע ע"י הדגה היה 600 אלף דגיגים קטנים בדג הוא הרגיש בית הבראה.. היינו בצלמון בית הבראה! באנו לפה (איילון רמלה) להכיר אתכם.., הלווייתן זה בקוטב הצפוני, אין יבשה שם הכל קרח, מתחת הקרח הלווייתן איפה שהכניסה לגן עדן. בקוטב הדרומי זה מינוס 77 בקוטב הצפוני 20-, אתה הולך על הקרח בום זה נבקע. אחד בקוטב טס עם אווירון האווירון התמוטט לו."

"ואתחנן את ה", אני מתחנן 515 תפילות ה' אומר אתה יודע להתחנן כמו הלווייתן?! "הֲיַרְבֶּה אֵלֶיךָ תַּחֲנוּנִים אִם יְדַבֵּר אֵלֶיךָ רַכּוֹת?""

"הכל תלוי איך הייחוד, הילד יוצא רק לפי הייחוד. רבי מאיר שואל את אלישע בן אבויה אתה משוגע?! כתבת כ"כ הרבה ספרים נחלי אלישע, מעלות אלישע.. איזה פירושים כתבת על עץ חיים פתאום הסתובב לך המוח? אמר הכל תלוי בהייחוד! (כי ההורים כיוונו שלא לשמה רק כדי שילמד ויצא ממנו אש), אבל אצל רבי עקיבא היה יחוד של עמי הארצות! אתה אומר "אחרית דבר מראשיתו", אבל רבי עקיבא אימא שלו לא הלכה למקווה בכלל! סתם רועי צאן התאהבו אחד בשני!"

"לעם הארץ היה אסור להיכנס לבית של תלמיד חכם, כי כל מה שנוגע בו הופך לטמא וחייב טבילה. כל הרהיטים צריך לפנות מהחדר אח"כ כל מה שיגע יהיה טמא. אל תיגע בזה! אל תשתה מהכוס הזאת! רבי עקיבא היה עם הארץ, לא הבין, חשב סתם בזים לו, משפילים אותו.. רחל הייתה הכי צדיקה בדור. לא מצאה שום אדם רק אחד שרוצה לנשוך תלמיד חכם כמו חמור?! אבל בחיים הוא לא ראה אשה (הייתה לו שמירת עיניים) היא הייתה הפסיכולוגית הכי גדולה בעולם! כזאת פסיכולוגית לא היה בעולם."

"..איוב הכניע קליפת חמור, רק איוב זכה להכניע קליפת חמור. בגיל צעיר כבר התגייר, היה תרח, היה סובל מהגלגול הקודם. איוב היה צדיק אין פה שום צדק! אלא בא לתקן מהגלגול הקודם. כמו שאמר רבי אליעזר הגדול לרבי עקיבא: "היית בא לכל השיעורים לא היו סורקים אותך במסרקות של ברזל! אשת טורנספטרוס הייתה כוזבי בת צור, צריך לתקן את זה! באנו לעולם לתקן את כל הדורות."

"הדור הזה זה דור של שואה שהייתה לפני 70 שנה, אנשים עוד חיים, …הייתה נמוכה, בגיל 16 לקחו אותה לאושוויץ, בחיים היא לא דיברה עם בן. הייתה זריזה, אף פעם לא ראתה בן בחיים, יורדת מהרכבת היה אחד מהקאפו אמר לה "תגידי שאת בת 17" היא נבהלה בן ניגש אליה! תגידי בת 17 אמרה בת 17, בת 17, לא עזר ישר לתוך האש, לתוך התנור. היא הייתה פיקחת, הגיעו 100 בנות הקיפו אותן הן עשו חגורה שלא יראו להן, מחזיקות ברפיון אחת בשנייה, היא הסתערה עליהן ורצה מצד ימין. שמאל היה לתנור, ימין ניצלו, התערבבה בהן ולא מצאו אותה וככה היא ניצלה."

"מרים האירה כשמש בצהריים! המחנה לא זז עד שמרים בתוך המחנה. העננים לא זזים, מרים הולכת בכל המחנה. העננים לא מתרוממים כשהגיעה לראש המחנה "זכור את אשר עשה ה' למרים בדרך!" זכור מה שהיה למרים, מה תזכור, שהיתה צרעת? פגם בצדיק! אלא מרים היתה ראש המחנה מרים הצילה ילדים, מרים "אבא תחזיר את אמא אין דבר כזה! אני אכנס בך בכל הכוח ובכל המוח!" ז' אלול, כמו עכשיו כולם מתגרשים, עמרם מתגרש, כולם מתגרשים. היא צועקת: "די די די די די די די!!!!" החזירו כולם את כל הנשים! היה בכיות בכל הבתים ילדים בוכים בכיות צעקות כולם נהיים חילונים בלי אבא ואמא "עיר פרא אדם יולד" גיל 40 זה בינה אדם ילד זה רק תאוות! אם לא רואים אבא אמא! אבא יושב בראש השולחן ושרים את הזמירות ואבא נשאר עד הסוף לא שהוא נרדם באמצע! הוא שר הוא מעודד את השירה אומר איזה דבר תורה "תכלה שנה וקללותיה"

"עזרא תיקן שקוראים פרשת "כי תבוא" לפני ראש השנה. פעם לא קראו את התורה בשנה אחת, אלא בשלוש שנים, אז רק זכור ופרה ושקלים וגם כי תבוא לפני ראש השנה. אדם בא לעבור בכל הקללות אם היית בא לשיעור לא היו מסרקות של ברזל!"

"..מאחורי הדלת החביאו את הפסלים מצאו את זה הסתכלו והלכו לא בדקו 31 שנה היה מלך, למה 30 לונביות של ברזל תקעו בו? יהודה בן בבא קבור בשפרעם היום נוסעים אליו עכשיו נוסעים אליו 30 לונביות של ברזל כי עבד אלפי עבודות זרות בתור אחז המלך מגיל 13 רק עובד ע"ז, לא יודע כלום מה מותר מה אסור.., הלכות רמב"ם לא היה כלום שום ספר לא למד קרוא וכתוב. אדם הוא רציני זה הסטרא אחרא בעצמה! מלך ארם אדם בא לעולם להגיד בדיחות! מילתא דשטותא כל אדם יגיד בדיחות מילי דשטותא! אסור לו אפילו אלפית שנייה להיות עצוב! שיגיד בדיחות! בא הביתה עם חיוך! לא בא הביתה עם דכאון.. עם חיוך שמחה!"

"סגרו את אומן?! כולם נוסעים היום לאומן, אין דבר כזה יסעו! זה לא שייך אלינו!"

"יסעו לבארה של מרים, צלמון.. בארה של מרים יש שם מנחת עם מטוסים של 400 מקומות לאומן. 40 אלף איש ישר נוחתים על הציון, אין מכס, אין דרכונים, אין קורונה אין מורונה! מי המציא את המילה הזאת בכלל?! מי המציא זה המצאה של מישהו! מישהו המציא את המילה הזאת? זה מילה של הס"א. "הרם קרן משיחך" איך אנשים נפלו בכאלה טעויות להאמין בכאלה דברים?!"

"ה' אחד! היא האמינה אחרי שעמדה בניסיון, לא נשברה, האירה כמו שמש בצהריים! כמו שרבי שמואל שפירא נהיה ברסלב, הביאו לו שידוך אחד עם כתם על הפנים. התחתנו למחרת הכתם נעלם! מה אדם בא לעולם? להוריד את הכתם! "מכתם לדוד כי חסיתי בך, אתה תומיך גורלי" הגורל צועק! "על פי הגורל". "אף נחלת שפרה עלי.. כי מימיני בל אמוט.. נעימות בימינך נצח!" זה הכל העקב "והיה עקב תשמעון" להקפיץ את העקביים שם הויה לפני העיניים!"

"אין סגר על אומן! זה הכל שקר מישהו כאן משקר!"

""והיה עקב" הגענו לאתונה, ריקודים, פתאום בום נפתחו כל המחסומים וכולם ברחו מהעמדות שלהם! ישר הגענו לאומן. בשנייה, היום נוסעים לאומן!"

"באנו בשביל "הושיעה את עמך", לכן אדם בא לעולם לתפוס לווייתן בחכה. "ואתחנן" איזה ואתחנן תלמד מהלווייתן! תחנונים.,

"איוב חי 210 שנה, כי אדם בא לחיות 210 שנה. לכן דוד קיבל 5 שנים מאברהם, 28 מיעקב ו 37 מיוסף, סה"כ 70. חי 70 ועוד 70 מאדם הראשון מתוך אלף. כל אחד מהיום יחתום לפני מעריב לחיות אלף שנה. דוד המלך, בן איש חי, זה דוד המלך, לגמור התהילים עד הבוקר. עכשיו זה הדקה שדוד המלך מופיע ונכנס בכל אחד ואחד. זה הדקה וכל אחד יחיה אלף שנה כל אחד הוא נכנס עכשיו."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הָרַב יְהוּדָה דֶּרְעִי עוֹדֵד אֶת כָּל מִי שֶׁנִּהְיָה חֲסִיד בְּרֶסְלָב שׁוּבוּ בָּנִים • הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בדברי הספד על הגאון הגדול רבי יהודה דרעי זצוק"ל

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים – אמש יום שלישי ג' בתמוז התשפ"ד הסתלק …

One comment

  1. תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *