צור קשר עם הרב ברלנד

'הדרך המסורה' – גדולי זקני ברסלב מעתיקי השמועה בפגישה רווית זכרונות יחד עם הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א לרגל יומא דהילולא דמנהיג חבורתינו

פגישה הסטורית בין גדולי זקני ברסלב יחד עם מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ○ לרגל יומא דהילולא של מורינו הרב ר' לוי יצחק בנדר זצוקללה"ה ○ שיחות שטרם התפרסמו סיפורים משנות ההתקרבות ודרך ברסלב האמיתית

פגישה היסטורית נערכה ביומא דהילולא הל"ג של זקן עדתינו ומנהיג חבורתינו מקים עוּלה של ברסלב בדור האחרון ומעתיק השמועה – האי צדיק וקדוש מורינו הרב ר' לוי יצחק בנדר זיע"א.

הפגישה נערכה בבית מי שהיה גדול תלמידיו של ר' לוי יצחק, ומעביר דרך ברסלב המסורה בדורינו אנו, הלא הוא מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א, בפגישה השתתפו מעתיקי השמועה ומשפיעי אנ"ש הרבנים הגאונים: הרה"ח ר' יהושע דוב רובינשטיין שליט"א, הרה"ח ר' גבריאל גרוסמן שליט"א, והרה"ח ר' יצחק ויצהנדלר שליט"א. בפגישה העלו זכרונות ושמועות, סיפורים וחיזוקים, וכן שיחות שטרם התפרסמו מפי מי שהעביר והחיה את חסידות ברסלב לאחר השואה כפי שקיבל מרבו – ר' אברהם בן ר' נחמן זיע"א – מורינו הרב ר' לוי יצחק זצוק"ל.

מורינו הרב ברלנד שליט"א סיפר על שנות ההתקרבות שלו לברסלב וכיצד עשה לילות כימים בחיפוש אחר הדרך האמיתית בברסלב עד שהגיע למנוחה והנחלה, אל  ר' לוי יצחק זצוק"ל, שם ישב ולא הרפה עד שזכה לדעת את דעת רבינו הקדוש ודרך ברסלב האמיתית, כיצד מורינו הרב ברלנד שליט"א היה יושב אצל ר' לוי יצחק לילות וימים, והיה שותה בצמא את דבריו, כל דיבור כל סיפור כל חיזוק או התעוררות, הכל היה שם על לוח ליבו, למען יעביר לדור אחרון – דורינו אנו.

כמו"כ מורינו הרב ברלנד שליט"א סיפר על עבודתו המופלאה של ר' לוי יצחק, שמירת הזמן המדוייקת שלו, לימוד התורה הגדול, וכן סיפורים מופלאים על ימי הגן עדן בהם ר' לוי יצחק שתה בצמא את הדרך האמיתית בברסלב מפי רבו ר' אברהם חזן בן ר' נחמן מטולשין, דיבורים שטרם שמעה אוזן מעולם.

ועל כל זה מוסיפים מאירים ומעירים המשתתפים בפגישה, מעתיקי השמועה הרב יהושע דב רובינשטיין אשר מוסיף סיפורים בטוב טעם ודעת, והרה"ח ר' גבריאל גרוסמן מוסיף מהשיחות והארות על הזמנים, והמשפיע הרב יצחק ויצהנדלר שזכה לשמש את ר' לוי יצחק בתור 'נער לא ימיש מתוך האוהל…' וזכה לשבת תחת גפנו וללקוט כל מילה למען העביר שיחות וסיפורים לדורות הבאים.

אי"ה בהמשך השבוע יעלה הפגישה המיוחדת וההסטורית במלואה, עקבו אחר הכתבות והעדכונים בדף הבית של אתר "שובו בנים".

לפניכם גלריית תמונות מהמפגש ההיסטורי:

 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הָרַב יְהוּדָה דֶּרְעִי עוֹדֵד אֶת כָּל מִי שֶׁנִּהְיָה חֲסִיד בְּרֶסְלָב שׁוּבוּ בָּנִים • הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בדברי הספד על הגאון הגדול רבי יהודה דרעי זצוק"ל

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים – אמש יום שלישי ג' בתמוז התשפ"ד הסתלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *