צור קשר עם הרב ברלנד

קר וגשום? תפילות אש להבה תחת כיפת השמיים – ק"ק שובו בנים עם הגה"צ הרב ברלנד שליט"א

סופת "כרמל", שבוע חורפי וקר עבר על מדינתנו, כל מי שלא צריך להיות בחוץ השתדל להעביר את זמנו תחת מקום מחסה חם ויבש. גם עם ישראל, עובדי ה' יושבי בתי מדרשות ופוקדי בתי הכנסיות הצטופפו יחדיו, כהרגלם בקודש, בבתי המדרשות ברחבי הארץ. אך בשונה מכולם, אנשי הצדיק, קהילת קודש 'שובו בנים', למרות כל גשמי הברכה ורוחות הסערה, העבירו את הזמנם תחת כיפת השמיים.

"אמר רב אושעיא; גדול יום הגשמים שאפילו ישועה פרה ורבה בו שנאמר תפתח ארץ ויפרו ישע". "ואמר רבי יצחק גדול יום הגשמים שאפילו פרוטה שבכיס מתברכת בו שנאמר 'לתת מטר ארצך בעתו ולברך את כל מעשה ידך'" (תענית ז ע"א).

הצדיק מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, השתחרר בשעה טובה ומעמד התפילות הקדושות עם מורינו, הרב שליט"א חזר להתנהל ביתר שאת ויתר עוז. אך, בעוד שבעבר התנהלו התפילות בתוך אולם התפילה, מאז שחרורו של מורינו הרב ברלנד שליט"א, את כל תפילות החול מנהל הרב שליט"א כשהוא מחוץ לביתו, על המרפסת והציבור מולו ברחבה הפתוחה תחת כיפת השמיים.

הציבור הקדוש, ק"ק שובו בנים בתפילות הגשם עם מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

הדברים נשמעים תמוהים, איך מתפללים בחורף הגשום הזה תחת כיפת השמיים? אולם, מי שחשב שהמורל יהיה ירוד בקרב המתפללים, יהיה ממש מופתע. תפילות אש להבה! כי, בעוד שלפני כניסתו של הרב למאסר לפני שנתיים היו התפילות בתוך האולם, אך בשנתיים האחרונות הקהילה צמחה למימדים גדולים, ב"ה, ואי אפשר להכניס את כל המתפללים לתוך האולם.

בינתיים, מתארגנים קברניטי הקהילה למבצע גיוס מימון בכדי להקים מקום תפילה גדול וראוי לכול ציבור המתפללים הענק.

מי עם מטריה מעליו, מי עם כיסוי נגד הגשם, ומי שפשוט דבוק בתפילה ולא מרגיש בכלל בגשם הניגר – כולם בלב אחד, מאוחדים בלבבות כוספים, שואבים כוחות מהצדיק שבוער על המרפסת ממול. 

אשרי חלקנו שזכינו למעמדי תפילות כאלה.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"וּבְכֵן צַדִּיקִים" • שמחת השבע ברכות לנינת הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א בהשתתפות האדמו"ר מספינקא דונולו שליט"א

שיעור במעלת החתן וימי השבע ברכות ○ שירה וריקודים ○ שבע ברכות אמש ראש חודש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *