צור קשר עם הרב ברלנד
מורינו כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - ערבית י"ג טבת תשפ"ב. תמונה: אחרי הצדיק

"אש להבה" – שיעורו של מורינו הרב ברלנד שליט"א מול אלפי מאזינים

"ב- כ"ט טבת היתה הנסיעה הראשונה שהגענו לאומן, היה מינוס ארבעים מעלות, היה שלג כבד כבד מאד! כמו ששומעים בכל התיאורים, צריך לעשות ספר שלם על אותו יום, שלג כבד שאי אפשר בכלל לתאר. והיו צריכים לבוא לשמואל אייזיק, זה השם הכי גבוה שיש! והיו צריכים לבוא ולעמוד ליד הבית שלו בדאשיב, זה היה פחד פחדים זה היה אש להבה! ראו אש בוערת מסביב לבית בתוך השלג הנורא! רבי הירש לייב היה אסור לקחת אותו.., השאיר את הבן של רבי אהרן מברסלב לחכות שיסיים את התיקון חצות שלו זה היה ארבע שעות של אש!"

"FIRE! FIRE! FIRE! (אש באנגלית) בצעקות איומות, בבכיות נוראות, בחוץ היה מינוס ארבעים ובחדר היה כזה אש, לא יכלו לצאת החוצה. וכל זה היה בכ"ט טבת ערב ראש חודש.

כך פותח מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, את דברי קודשיו אש להבה שאחרי תפילת מעריב – י"ג טבת תשפ"ב – מול קהל של אלפים, כל הרחובות ממול עמוסים בללבות פועמים, אש להבה.

מוצאי שבת הבאה מתחילה שנה חדשה, לכן ב"דבר בעיתו" מביא שצריך לאכול פירות מיד מיד ביום ראשון בלילה, א' שבט, כי הלכה תהיה כבית שמאי, הלכה לעתיד כבית שמאי. ולכן באמת אדם הראשון עשה פעמיים חנוכה, קודם 8- 1 ואח"כ מ1 ל8. לעתיד לבוא הלכה כבית שמאי אז יעשו פעמיים חנוכה."

ערבית י"ג טבת תשפ"ב – קהל אלפי המתפללים מול מורינו הרב ברלנד שליט"א. תמונה: אחרי הצדיק

"וככה זה היה 695 שנה עד שהוא נפטר, לא עלינו ולא עליכם. אז אנוש אמר, אני האלהים, אני בראתי את אדם הראשון, אני בראתי את האלהים ואת כולם (עפ"ל), דור אנוש "אז הוחל לקרוא בשם ה'" (שנעשה שם שמים כחולין רחמ"ל). שמו אנוש זה 703, "אז" זה שמונה, 703 פחות 8 זה 695, עשו חנוכה כל שנה, והיה פורים, וראש השנה, ויו"כ, היה הכל בסדר עד שבא אנוש והפך את הסדר ואת חנוכה הפכו לחג האש, היום קוראים לזה חג המולד לקחו את זה מעובדי עבודה זרה. "אז הם מדליקים את כל הפנסים וכל הנרות בבתיהם יחד עם נרות חנוכה (להבדיל)."

"אדם הראשון לא הצליח להחדיר את האור, אז היה צריך לבוא בתוך דוד המלך ולחיות עוד 70 שנה, להשלים את האלף. דוד לא חי 70 שנה זה טעות שלכם! הוא חי אלף, השלים את את האלף של אדם הראשון. הוא בא להשלים את האלף כדי להוריד בית מקדש של אש. דוד היה צריך להשלים ולהוריד בית מקדש של אש, ואז קרתה טעות הנוראה שהוא אמר "אַתָּ֣ה וְצִיבָ֔א תַּחְלְק֖וּ אֶת הַשָּׂדֶֽה" (שמואל ב יט ל). הוא אמר למפיבושת שהיה הבן של יונתן (בן שאול) שהיה נכה רגליים ןלא הצליח להגיע למסע הנורא למחניים, חצי שנה היה בגלות, כל עם ישראל התמרד נגדו, הבן שלו (אבשלום) ארגן את המרד. בסוף מתו 20 אלף, אריות אכלו את האנשים. אבל חצי שנה הוא היה מחוץ לישיבה, מחוץ לבית, מעונה ונרדף עם הפרתי והכרתי. אז אמר אחיתופל מיד לרוץ אחריו, מיד!! אז חושי הארכי סיכל את עצת אחיתופל ואמר חס ושלום עכשיו הוא מוכן בשדה, נחכה שיתיישר, שירגע, שיהיה שאנן, לא כ"כ ערני. ואז נתקוף אותו נוריד אותו בבת אחת. ה' עשה שחושי הארכי נתקבלה העיצה שלו לחכות."

"ואז מרוב שהוא לא הצליח להגיע למסע המפרך, הוא אמר, אַתָּ֣ה וְצִיבָ֔א תַּחְלְק֖וּ אֶת־הַשָּׂדֶֽה של שאול. יצאה בת קול עכשיו הכל הפסדת! ירבעם ורחבעם יחלקו את הממלכה. בגלל שקיבל לשון הרע, בשביל טיפה לשון הרע.."

"רחבעם רצה שיתקנו את כל זה, רחבעם הנכד, הבן של שלמה הצדיק אמר אני אתקן, אז הזמין אלף שקי עקרבים, עשרה קיבלנו בירושה ויש לנו את זה כאן למטה, כל אחד שרוצה כמה עקרבים יקבל בחינם. רחבעם אמר, מהיום יהיה שיטת העקרבים: שכל מי שיקום אחרי 4 בבוקר יקבל שק עקרבים, ישפכו על המיטה שלו. לא כמו שלמה שאחד קם ב 10 ב 11 ב 12 אחד ב 15.., הספיק לאכול שוקולדים.., האשה מגיעה ובעלה ישן."

"וזה כח הבעיה של הגיטין שהבעל ממשיך לישון רגוע ושליו, כמו אבשלום. האשה שלחה ילדים לחיידר, האכילה אותם, הכינה להם סנדביצים, הספיקה ללכת לעבודה ולחזור, ובעלה עדיין הוא בעולמות העליונים, מטייל בגן עדן ברקיע ערבות.."

"אז רחבעם אמר אצלי לא יהיה דבר כזה! אצלי רק עקרבים יקבלו. כי מי אומר כזה שטות?! זה היה "עצת הילדים", אלו היו תלמידי חכמים, שובו בנים, תלמידי ישיבה, אז מי יגיד כזו שטות (שישר ישנאו אותו העם)?  אדם רוצה להיות ראש ממשלה, מלך, יגיד עקרבים?! להפך יגיד הכל יהיה בחינם! הסעות לים בחינם, הסעות בשבת בחינם, כמו שאומרים החילונים הכל תקבלו בחינם! אז כבר שנתיים הם לא יכולים ללכת לים, קיבלו כזאת קורונה שמי שהלך לים קיבל קנס 5 אלף שקל, אמרו "יהיה הכל בחינם", איזה חינם? אז רחבעם אמר, אצל אבא שלי שלמה עשיתם מה שרציתם, אבל אני רוצה שיבנה בית המקדש! מזל עקרב חודש חשוון יבנה ביהמ"ק. אנחנו עכשיו בטבת, מזל גדי אז החודש הזה יבנה בית המקדש! עוד לפני שיסתיים החודש ירד בית מקדש של אש! נראה בית מקדש יורד מהשמים ותהיה הגאולה השלימה במהרה בימינו אמן!"

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת" • השיעור היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

לפניכם השיעור היומי המלא כפי שמסר מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ביום שלישי ליל ד' …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *