צור קשר עם הרב ברלנד
ערבית ראשונה מאז שחרורו עם מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א ושיעור תורה - קרדיט צילום: אחרי הצדיק

מרגש: אלפים בתפילת ערבית ראשונה עם הרב ברלנד שליט"א ושיעור התורה – "האריות ברחו"

תפילת ערבית ראשונה עם שיעורו הנפלא של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, לאחר שחרורו. היום, י"ב טבת תשפ"ב, ממרפסת ביתו נאוה קודש בחסדי ה' יתברך! יום הגאולה המבורך.

ב"ה מפניני הצדיק מאמש (לצערנו היו הרבה שיבושים זה מה שהצלחנו לדלות בס"ד) אחרי מעריב עם הצדיק, תודה לה' יתברך:

"הרבי רצה שנהיה כמו חיות הנוהמות ביער לילות שלמים, בעולם הזה ובעולם הבא תצעקו! כמו אריות תצעקו!"

"הלכנו בתוך אריות, הגיעו עשר אריות ענקיים כאלה ליד מפלי ויקטוריה, התחלנו להתפלל מנחה והאריות נוהמים שואגים! כל החיילים הגיעו הם ראו שהאריות מתנפלים עלינו, לנו לא היה אכפת מקסימום יאכלו אותנו ופתאם הם ברחו! כי אברהם אבינו קפץ לתוך האש שבר את הפסלים נכנס לתוך האש הוא לא חשב שינצל! הרן (אחיו שנכנס אחריו) חשב שינצל אז הוא נשרף. אבל הוא זכה לרבקה, לשרה שהיתה בת שלו ולרבקה נינה שלו אז כולן מהרן."

"חוות התנינים, עוד מעט נבקר בחוות התנינים כמו שכתוב "התנין הגדול הרובץ בתוך יאוריו", פרעה נקרא התנין הגדול הזוהר אומר שיש עשרה תנינים. ולכן זה עשרה בטבת, עשירי לעשירי (מניסן) שהוא מכניע את התנינים."

"במוצאי שבת כולם נוסעים לחברון, כי א' שבט זה ראש השנה ממש, כל האדמו"רים נהגו לנסוע לקברי צדיקים ערב ראש חודש שבט. כולם יגידו את כל התהילים כל הלילה, כי עושים את כל התיקונים בכ"ט טבת מוצאי שבת הבאה – כולם עושים את כל התיקונים של ראש השנה. אחרי זה אוכלים פירות כתוב ב"דבר בעיתו" לאכול פירות, כי לעתיד לבוא הלכה כשמאי. אתם הולכים לפי בית הלל, אנחנו לפי בית שמאי."

"כתוב בעבודה זרה (דף ח ע"א) שאדם הראשון עשה שני חנוכה: חנוכה לפי בית שמאי (שמדליק ביום הראשון שמונה נרות וכל יום פוחת והולך נר אחד), וחנוכה לפי בית הלל (מוסיף והולך כמונו), ולכן יוסף שואל יש לכם אב או אח? (א-ב כבית הלל או א-ח כבית שמאי)…"

מהנץ החמה עד השקיעה אברהם הספיק למול מאה אלף איש! כי היה חייב "בעצם היום הזה", כי הם רצו דבר ראשון לשחוט אותו ולעשות ממנו שווארמה! (הרב מתבדח) שובו בנים עושים שווארמה מאנשים למלוה מלכה.., כל פעם תופסים מישהו ואם הוא לא כשר מכשירים אותו מדביקים לו קשקשת וסנפיר ואז דג כזה.."

"מה זה "התנין הגדול הרובץ בתוך יאוריו"? כתוב, "בַּיּ֣וֹם הַה֡וּא יִפְקֹ֣ד ה' בְּחַרְבּ֨וֹ הַקָּשָׁ֜ה וְהַגְּדוֹלָ֣ה וְהַחֲזָקָ֗ה עַ֤ל לִוְיָתָן֙ נָחָ֣שׁ בָּרִ֔חַ וְעַל֙ לִוְיָתָ֔ן נָחָ֖שׁ עֲקַלָּת֑וֹן וְהָרַ֥ג אֶת־הַתַּנִּ֖ין אֲשֶׁ֥ר בַּיָּֽם (ישעיהו כז א). בריח זה זכר, עקלתון זה נקבה. ויהרוג "את התנין אשר בים" זה עשרה בטבת! אז מכניעים את התנין, זה היצר הרע שנדמה לתנין ובולע אנשים חיים, אפילו אריות הוא יכול לבלוע! כמו האריות שברחו."

"כי אברהם קפץ לתוך האש ואמר למה לא נשרפתי?! רציתי למות על קידוש השם! כי עשרה בטבת זה למות על קידוש השם. אנשים עשו ברית מילה קפצו מהגגות כי זה היה גזר דין מוות. בחנוכה החשמנאים – כמו עכשיו רוצים לאסור ברית מילה! יום ולילה כל שעה עושים תכנית בתקשורת, בכלא ראינו תוכניות איך הם רוצים לבטל את הברית מילה! ממש רשעים מרושעים!! שלא היה כאלה מבריאת העולם – והם כולם גלגולים של נחשים."

"אז ביום ההוא "וְהָרַג אֶת הַתַּנִּין אֲשֶׁר בַּיָּם" (שם)! היה עשרה בטבת, יארצייט של רבי נתן- אז זה היארצייט של רבינו! כי הרבי ורבי נתן זה דבר אחד."

"וע"י השירים ותפילת מעריב בכוונה מילה במילה הורגים את כל התנינים ואת כל הנחשים! ונזכה לגאולה השלימה במהרה בימינו אמן."

עד כאן לשון קדשו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

להודות ולהלל אבא תודה רבה

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

בראש השנה יכתבון • סיקור נרחב מימי ראש השנה בצילו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

קיבוץ ראש השנה בצילו של מורינו הרב שליט"א ○ תפילות היום הקדוש ○ דברי אלוקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *