צור קשר עם הרב ברלנד
הרב נחמן ברלנד עם אביו, מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

דברים קשים של ר' נחמן ברלנד על תנאיו הנוראיים של אביו, מורינו הרב ברלנד שליט"א: צפו

ר' נחמן ברלנד, בנו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, בשיחה קשה על התנאים הקשים בהם נמצא אביו, מורינו הרב שליט"א. ר' נחמן דיבר מול הקהל הגדול שהגיע לעצרת התפילה והזעקה שנערכה בצומת בר אילן בירושלים לשחרור מורינו הרב ברלנד שליט"א. אמנם, מאז כבר התקבלה החלטה להעברת הרב שליט"א לחלופה, אך המצב עוד רחוק מלהניח את הדעת וההתייחסות לרב היא עדיין קשה, מעוררת השתאות ומקוממת.

"מה נאמר ומה נדבר, הרב מבודד לגמרי, הייתה לי שיחה השבוע עם עוה"ד והיא אמרה שהבידוד של הרב מאוד מאוד קשה, מאוד קשה. קשה לראות את זה, הדברים מחפירים שמה אין לו אפשרות בכלל להחלים."

"אין לנו השגה איזו גבורה נדרשת מהרב שליט"א"

"הרב נמצא בהדסה חודשיים, עוד מעט שלושה חודשים מחוה"מ סוכות, אנחנו עומדים עוד מעט בסוף טבת. למעשה, שלושה חודשים, הרב לא מחלים לגמרי מצד הבדידות מצד הרפואה, אי אפשר לרפא אותו באיזה שהיא צורה."

"לא נותנים לו לראות אנשים, מצב רוח לא שייך בכלל, זה…, מאוד קשה, אני לא רוצה להגיד מה העוה"ד אומרת בכלל, קשה מאוד מאוד, המשפחה נמצאת אצל הרב…, נותנים לנו לראות אותו בקושי פעם בשבוע, ברוב הפעמים דוחים את זה בגלל תירוצים שונים."

"הרב שליט"א לא רואה אף אחד, יש לו טל' במשך היום אולי לחצי שעה, מדבר פה מילה, שם מילה. כמה שאנחנו מכירים את הרב שלנו שבאמת אין לנו השגה בכלל – באיזו גבורה מדובר באיזו עוצמה מדובר, אבל חובתנו לעשות כל מה שאפשר בעיקר בתפילה, בעיקר מה שהרב שליט"א מדבר."

"כאן אנחנו פונים לכול הגורמים, הזעזוע הכי קשה שכבר הצליחו בעזה"י, לשכנע את אלה שמושכים בתיקים. הם ראו שאין שום דבר, ובאמת הם רצו לשחרר כבר את הרב שליט"א, רצו לשחרר אותו – הרב כבר היה אמור להיות בחוץ. הרב כמה פעמים אמר לי, 'אני מחר בבית', נרות חנוכה הוא אמר שידליק, אחרי זה הוא אמר בעשרה בטבת, 'אני אהיה אתכם בכנס גדול'."

"עוה"ד של הרב אומרת: יש חוק לכולם ויש חוק ברלנד"

"לצערנו, בלי שום טעם מחזיקים אותו – בלי שום סיבה. מי שמכיר את התיק, מדובר כאן בקושי עצום  איך להרים כזה דבר בכלל. העוה"ד אומרת, יש פה תיק ברלנד, הכול מותר – פרצו את כל דרכי הדברים בכלל."

"אנחנו פונים כאן בשם הקהילה הקדושה לכול הקהל הקדוש, כל מי שיש לו אפשרות, כל מי שיש לו ידידים – הצעקה היא עד לב השמיים, היום היומולדת של הרב שליט"א, בגיל 83, כבר נכנס לגיל 84, ויש לו עוד הרבה שנים להנהיג את הקהילה הקדושה, להנהיג את כל הציבור הקדוש. "

"כולנו מתפללים כל הזמן שבאמת ה' יתן לאנשים שצריכים להחליט שיגלו איזו אנושיות מסוימת, הכי פשוטה – לרוצחים הכי גדולים, למחבלים הכי גדולים אין כזו בדידות, יש יותר תנאים ממה שהרב עבר ברמלה, ממה שעבר בצלמון."

"הרב עובר דברים קשים מאוד, קשים מאוד, חובתנו תמיד להמשיך להתפלל, להמשיך לצעוק. כל מי שיש לו קשר מסוים…, כל מי שיש לו השפעה באיזה מקום חובתנו לפעול, כמו שכתוב על יעקב שבא מול עשיו בדורון, תפילה ומלחמה, ממש, צריך לפעול בכול הצורות."

"מלחמה פירושה, עיקר המלחמה זה בתפילה, זה עיקר המלחמה, מלחמה פירושה תפילה, לא חו"ש מלחמה כפשוטו, מלחמה היא תרתי משמע, תפילה מעומקה דליבא – לעורר רחמי שמיים מרובים. בעז"ה שנזכה לראות את הרב שליט"א משתחרר…, בעז"ה."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

מה הרתיח את המן במרדכי? החיזוק היומי מהגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

החיזוק היומי – "מרדכי מוכתר בנימוסו היה” יום ה', ח' אייר תשפ"ד הגמרא מספרת בסנהדרין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *