צור קשר עם הרב ברלנד
הרב בנימין זאב חשין זצ"ל - הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - נשמה כזו לא ירדה מאות שנים לעולם
הרב בנימין זאב חשין זצ"ל - הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א - נשמה כזו לא ירדה מאות שנים לעולם

"הרב בנימין זאב חשין זצ"ל אמר לי שנשמה כמו הרב ברלנד שליט"א יורדת רק פעם במאות שנים לעולם"

לכבוד יום האירצייט הקדוש של הצדיק הקדוש, הרב בנימין זאב חשין זצ"ל, י"ז מר חשוון, השנה (תשפ"ב) יחול ביום שבת, ראיון ועדות אישית על הערכתו הגדולה של הרב בנימין חשין זצ"ל למורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"שמי יובל, אני הכרתי את הרב ברלנד שליט"א כשהייתי עוד בחור צעיר. באותו זמן, לפני בערך 40 שנה הייתי מקורב מאוד לרב בנימין זאב חשין זצ"ל והייתי נפגש איתו בכל יום. היה לרב זאב חשין זצ"ל בית כנסת שם היה יושב ואני הייתי מביא אליו אנשים בכדי שיחזקם."

"הרב בנימין חשין היה בעל השגה ואני עצמי ראיתי זאת בעיניי, איך שהיה יודע מראש מה שעבר עלינו. באותה תקופה סיפרו לי על הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, שמעתי אותו בשיעור ומאוד נסחפתי. מאז נסעתי אליו לבני ברק מספר פעמים ואפילו יצא לי לנסוע איתו מבני ברק לירושלים."

      בנימין זאב חשין על הרב ברלנד

 
"יום אחרי ששמעתי את הרב ברלנד שליט"א ואף זכיתי לדבר איתו, נגשתי להרב בנימין חשין זצ"ל וספרתי לו על כך. אמרתי לו ששמעתי את הרב ברלנד שליט"א בשיעור."

"ענה הרב בנימין זאב חשין ואמר לי: 'הו, הרב ברלנד! נשמה כזו לא הייתה כבר מאות בשנים. נשמה כמו הרב ברלנד יורד רק כל כמה מאות שנים לעולם, אין בדורות שלנו נשמות כאלה'. "

"המשיך ואמר לי הרב בנימין זאב חשין על הרב ברלנד שליט"א:"

"'יש לו (לרב ברלנד) כוחות מאוד גדולים, כוחות על טבעיים, אין דבר כזה (כמו הרב ברלנד)'. ראיתי שהוא היה שבע רצון מכך שסיפרתי לו שהתקרבתי אל הרב ברלנד שליט"א."

"הרב ברלנד היה כל כך רוחני עד שלא היה לו שום קשר לעולם הזה. באותו זמן הייתי מקורב להרבה צדיקים כהרבי ציון ברכה זצ"ל, הרב מרדכי שרעבי זצ"ל, הרב רפאל לוין זצ"ל והרב זיסמן. עם זאת,

כמו הרב ברלנד שליט"א לא היה, לא היה לו שום חיבור לעולם הזה, לא היה לו שום שייכות לגשמיות. הרגשתי שהוא ממש משהו אלוקי, ממש לא יכולתי לבטא זאת במילים."

"הייתה לרב ברלנד שליט"א כבר אז קדושה גדולה, הוא היה תמיד בוער להשם הייתי הולך איתו ופתאום הוא היה נעלם. למשל, הייתי מבקש ממנו כסף עבור תלמידי הישיבה, הוא מיד היה שולף מבלי כל מחשבה – ממש מעל כל העולם הגשמי. התבוננתי בו וראיתי שהאני שלו היה פשוט מחוק, הוא היה ממש אין, הרב ברלנד היה מלא מאור ה' יתברך."

"באותו זמן ערכתי היכרות בין הרב ברלנד שליט"א לבין הרב ציון ברכה זצ"ל והרב ברלנד היה בא לביהכנ"ס של הרב ברכה זצ"ל. אחרי התפילה היינו לומדים עם הרב ברכה במשך שעות, כשכל אותו הזמן הרב ברלנד היה ממשיך לעמוד בתפילת ה- 18. מזמן הנץ החמה הרב ברלנד היה עומד בתפילה עד- 12 בצהריים, שעות על גבי שעות. הוא לא היה מחובר בכלל למציאות בה אנו חיים, ימים ולילות הוא לא היה ישן."

העדות באדיבות קו ברסלב אמת  (02-800-8800 מארה"ב 18456400007 מאנגליה 442038073333)

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לפרשת במדבר לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לפרשת במדבר התשפ"ד: עלון שביבי אור לפרשת במדבר שיעוריו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *