ראשי / מדיה / וידאו / "אסור להתפשר בחיים" – דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א בקריית ספר
צור קשר עם הרב ברלנד
דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א בקריית ספר
דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א בקריית ספר

"אסור להתפשר בחיים" – דברי הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א בקריית ספר

במוצ"ש תולדות מסר כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א שיעור בחניכי הישיבות קריית ספר. במהלך השיעור סיפר הרב ברלנד שליט"א על הצעקה הגדולה של עשיו, "כִּשְׁמֹעַ עֵשָׂו, אֶת-דִּבְרֵי אָבִיו, וַיִּצְעַק צְעָקָה, גְּדֹלָה וּמָרָה עַד-מְאֹד" ( בראשית כז לד), ומזה מורה לנו הצדיק שאסור להתפשר בחיים. אלה דברי קודשו.

אמר הרב שליט"א, "כמו עשיו, אני לא אתפשר", והרב צעק עם הקהל וחזר ושנה, "אני לא אתפשר. עשיו צעק "צְעָקָה, גְּדֹלָה וּמָרָה" (שם) ואמר, אני לא אזוז מפה (עד שאביו יצחק יברך אותו), אני לא אלך מפה. הוא נתן כזו צעקה שכל החומות נפלו, לכל האנשים הסתובב הראש אחורנית. צעקה כמו הצעקה של יהודה במצריים, שכל הבתים נחרבו, כל הראשים הסתובבו אחורה."

""וַיִּצְעַק צְעָקָה, גְּדֹלָה וּמָרָה עַד-מְאֹד"(שם), כזו צעקה שאין בכל התורה, "עַד-מְאֹד", כזו צעקה יש רק לעשיו. ולמה? כי הצדיק לא מברך אותי, אבל אני לא אתפשר, אני לא אתפשר. אז ראה יצחק שאין לו ברירה, הוא עוד יפיל את כל הבתים. נפלה לעשיו דמעה ראשונה, נחרב הבית הראשון, דמעה שנייה, הבית השני, הדמעה השלישית התייבשה על הפנים לכן יש עוד סיכוי לגאולה."

"הדמעה של הבן אדם זה לפני הכל, אדם בוכה, ולא משנה אם זה עשיו, נפתחים לו כל השערים בעולם. ברגע שעשיו התחיל לבכות נפתחו לו השערים בעולם."

השיעור המלא של כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א שיעור בחניכי הישיבות קריית ספר

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

סיקור שבת ואחתנן במחיצת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

שבת עילאית במחיצת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א: שירה בהתלהבות גדולה עם הרב שעה ארוכה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *