צור קשר עם הרב ברלנד
תפילה בתחנונים בכותל - הציור באדיבות יהושע ויסמן

"תפילה בתחנונים" – החיזוק היומי של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

החיזוק היומי של מורינו כבוד קדושת הרב אליעזר ברלנד שליט"א המדבר על הדרך לפנות אל השם יתברך בתפילה – בתחנונים וברחמנות

דברי מורינו הרב ברלנד שליט"א מבוססים על הפסוקים (מלכים ב א יג): "וַיָּשָׁב וַיִּשְׁלַח שַׂר חֲמִשִּׁים שְׁלִשִׁים וַחֲמִשָּׁיו וַיַּעַל וַיָּבֹא שַׂר הַחֲמִשִּׁים הַשְּׁלִישִׁי וַיִּכְרַע עַל בִּרְכָּיו לְנֶגֶד אֵלִיָּהוּ וַיִּתְחַנֵּן אֵלָיו וַיְדַבֵּר אֵלָיו אִישׁ הָאֱלֹהִים תִּיקַר נָא נַפְשִׁי וְנֶפֶשׁ עֲבָדֶיךָ אֵלֶּה חֲמִשִּׁים בְּעֵינֶיךָ. הִנֵּה יָרְדָה אֵשׁ מִן הַשָּׁמַיִם וַתֹּאכַל אֶת שְׁנֵי שָׂרֵי הַחֲמִשִּׁים הָרִאשֹׁנִים וְאֶת חֲמִשֵּׁיהֶם וְעַתָּה תִּיקַר נַפְשִׁי בְּעֵינֶיךָ".

דברי קודשו של מורינו

הוא כבר הולך עם רחמנות, רק עם רחמנות ללכת עם תחנונים, לא אומרים: ריבונו של עולם תן לי. לא ככה מדברים, תן לי עכשיו שידוך, תן לי עכשיו ככה..

לא – תתחנן, תיפול לארץ, תלך לקבר רחל כשאף אחד לא נמצא. ילך לציון עם דמעות, יכרע על ברכיו, פה רואים איך מתפללים זה לימוד: "ויכרע על ברכיו" נגד אליהו מוריד דמעות, "ויתחנן".

תחנונים, להגיד את התפילה עם תחנונים, לא כמו שעומדים 18 ועושים בכוח עם הידיים.., אי אפשר ללכת עם הקב"ה ככה, אנשים מתפללים בצורה כזו, אסור ככה לעמוד 18.

רוצים להתפלל בהתלהבות? בסדר, אבל זה משהו פנימי, אבל לא עושים עם האגרוף חזק בתפילה, זה אסור. אולי עם היד בצורה יותר עדינה, אז הוא כורע על הבירכיים והוא מתחנן, מפה רואים איך עושים התבודדות.

זה שיעור בהתבודדות -"וַיִּכְרַע עַל בִּרְכָּיו לְנֶגֶד אֵלִיָּהוּ וַיִּתְחַנֵּן", "אנא תרחם עלי "תִּיקַר נָא נַפְשִׁי וְנֶפֶשׁ עֲבָדֶיךָ אֵלֶּה חֲמִשִּׁים בְּעֵינֶיךָ.. וַתֹּאכַל אֶת שְׁנֵי שָׂרֵי הַחֲמִשִּׁים".

תרחם עלי.., טוב עליך אני מרחם, בסדר!

מעכשיו אנחנו הולכים עם רחמים!

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

כִּי כְּשֶׁאָדָם עוֹשֶׂה דָּבָר לְשֵׁם שָׁמַיִם אַז זֶה מֵאִיר, אֲפִילּוּ עֵשָׂו! • השיעור היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

לפניכם השיעור היומי המלא כפי שמסר מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ביום ראשון ליל י"א …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *