צור קשר עם הרב ברלנד

"יעשו את אומן באיילון" – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

פנינים מדברי קודשו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, כפי שנמסרו מאיילון רמלה ביום שלישי של שבת כי תבוא תש"פ, יג' אלול, 2.9.20

הגענו לאילון גימטריה אומן (97) יעשו את אומן באיילון גמזו לא מתרכך אומר גם זו לטובה ולא מתרכך.

"כָּל הַמַּחֲלָה אֲשֶׁר שַׂמְתִּי בְמִצְרַיִם לֹא אָשִׂים עָלֶיךָ כִּי אֲנִי יְהוָה רֹפְאֶךָ" (שמות טו כו). "גַּם כָּל חֳלִי וְכָל מַכָּה אֲשֶׁר לֹא כָתוּב בְּסֵפֶר הַתּוֹרָה הַזֹּאת יַעְלֵם ה' עָלֶיךָ עַד הִשָּׁמְדָךְ" (דברים כח סא), ה'  יעלים את הכל. צ"ח (98) קללות (יהפכו לברכות) "וֶהֱשִׁיבְךָ ה' מִצְרַיִם בָּאֳנִיּוֹת " (שם שם סח),יחזרו הניסים של קריעת ים סוף, הים יבקע ל- 12 שבילים כמו משה, 12 שבילים כמו ים סוף שנבקע ל 12 שבטים. אודם פטדה וברקת נופך ספיר ויהלום לשם שבו ואחלמה תרשיש שוהם ישפה.

בפרשת 'כי תבוא' אפשר להחיות את כל המתים בעולם. טלא דבדולחא חקל תפוחין קדישין. אדם בא לעולם לאכול מן. שם הבדולח ואבן השוהם. יוסף שוהם בנימין ישפה. כשהגיע רב הונא …

לא תפסוק התורה מזרעך עד עולם. אבני כוחלא ומרמרא, "שִׁשִּׁים הֵמָּה מְּלָכוֹת וּשְׁמֹנִים פִּילַגְשִׁים וַעֲלָמוֹת אֵין מִסְפָּר" (שיר השירים ו ח). ב'כי תבוא' זוכים לטלא דבדולחא ואבני דכוחלא. בקידושין אדם קידש באבנא דכוחלא, רבי מאיר זכה לאבנא דבדולחא. "שֶׁמֶשׁ בְּגִבְעוֹן דּוֹם וְיָרֵחַ בְּעֵמֶק אַיָּלוֹן" (יהושע י יב), כי יהושע נכנס עם הגוף לגן עדן כמו שרח בת אשר וחירם מלך צור.

כי כל העבודה לחבר את רחל ולאה רעד נמוגו כל יושבי כנען.

האסקימוסים זורקים את האנשים על השלג והדובים אוכלים אותם. באנו לזכות לטלא דבדולחא.

(על השמלות בט"ו באב?) ים תיכון התחבר עם ים כינרת מרוב הבכיות.

יש שם גוון אדום בפנים, קרומא דאווירא.  

קרומא דאוירא קרום המוח ולא הכירוהו רל"ו אלפים פרסאות. ורב כח. יוסף רק רקד רקיע זבול רקיע כתר. אדם בא לעולם להיות ברקיע כתר ערבות.

כל החכמות בעולם השבע חכמות כל הגמרא קצות החושן הכל מקרומא דאוירא שזה אפס מעלות .

שם טמירא דכל טמירין סתימא טמירא דכלא, שהכל גניז בההוא רוחא חיוורא דכל חייוורא עתיקא דעתיקין, חיוור דכל חיוור. "רֹחֲצוֹת בֶּחָלָב" (שיר השירים ה יב), כל התיקונים לגלות אור אין סוף. שבע מלכי אדום בלע בן בעור עד הדר פעו, מי שיגיע לפעו יוכל להחיות מתים. כשיבוא בוקי בן יגלי יהיה תחיית המתים. עקרבים אני יתן לך…, מדובר על אנשים חכמים שיודעים את כל החכמות כי אנשים רוצים משמעת. כי לא הבינו מה זה עקרבים, הם לא הבינו שרחבעם רוצה להוריד את הבית השלישי.

החשמונאים נאמר מחץ מתניים קמיו. אף אחד לא יכל לנצח את היוונים רק אלעזר ניצח אותם. (גם לא החייזרים שהגיעו ממאדים יכולים להיכנס גם בחור של מנעול לפתוח אותו רק בגלל הקורונה הם נעלמו?)

אלישע בן אבויה איך פתאום 180 מעלות הראש הסתובב. כי אבא שלו רק בגלל שראה את האש רצה שבנו ילמד.

הכל תלוי בזמן הייחוד שהאבא ואימא יתכוונו להביא ילד קדוש לעולם. (כמו ציון) ואצל רבי עקיבא היה כוונה טובה. אפילו שהיה בן גרים. אלישע זכה בהתחלה לקרומא דאווירא אדם קדמון. יז אלול בריאת העולם. כי כה יום ראשון לבריאה של מה החדש וי"ז אלול היה העולמות הקדמאין.

הסיפור על פרלה שביטלו לה את השידוך (כל הכסף היה בקאריבים?) שיעור מהספר של רבי ישראל ויינטרוב. שהיה קודש קודשים שהיה ליטאי אמיתי וחסיד אמיתי שהיה נשמת משה רבינו שהיה חבר של ציון למד איתו כל יום. הוא הסביר את הנבואה של משה מת ויהושע מכניס והרי חי עוד ארבעים שנה. כמו אדם שנאמר לו מות תמות וחי עוד 1000 שנה.

איוב בא לתקן את יובל קיין שהיה אבי כל תופס כינור ועוגב. והיה לאבל כינורי ועוגבי לקול בוכים זה כמעט הביא את משיח. החטא שלי שלא ניגנתי בכינור לתקן את החטא שניגנו לעבודה זרה . הם לא הבינו מה הם עושים בעולם השתחוו לפסלים לפרות לעקרבים לזבובים. כי בעקרון נמצא הזבוב מהזהב. והמלך אחזיה שנפל מהסבכה. כי היו יורדים מהסולם לא היה חשמל היו מדליקים נרות ואחזיה בן אחאב נפל ושלח שליחים לבעל זבוב. וה' שלח את אליהו הנביא וחיכה לשליחים ואמר להם כולם אחורה פנה. היו לו פנים בוערות… מה אתם הולכים לזבוב. המלך שלח לתפוס את אליהו והוא שרף את החיילים. 50 חיילים והוא שרף אותם. ועוד 50 חיילים וגם הם נשרפו.

בפעם שלישית ביקשו רחמים. רחמונס .. טוב בא איתם לשומרון. המלך אמר אתה אמרת שאני ימות? הוא אומר כן. כיוון ששלחת לזבוב המיטה אשר עלית עליו לא תרד ממנה. אלישע שלח את יונה לשלוח את יהוא למלך. תפס את הפך שמן שפך עליו " וַיִּמְשָׁחֲךָ ה' לְמֶלֶךְ עַל יִשְׂרָאֵל" (שמואל א טו יז). שאלו אותו מה עשה אצלך המשוגע אמר משח אותי למלך, ואז כולם אמרו יחי המלך והלכו איתו מיד להרוג את איזבל.

ונשאר ממנה רק הראש הידיים והרגליים בגלל שרקדה לפני חתנים. ובגלל שאחאב רצח את נבות בכרם נבות ליקקו הכלבים את איזבל.

המרגלים שאלו מה משה רוצה מאיתנו נבוא לארץ ישראל לשתול עצים? הם לא ידעו שכל אשכול יהיה בגודל של בית. 16 איש סחבו אשכול אחד. יהושע וכלב לקחו תאנה ורימון. כלכלה של תאנים אדם קידש 5 נשים והיו ביניהם שתי אחיות אמרו לו אפילו אחת לא תקבל. כי אדם בא לתקן את חטא התאנה. שלא חיכה עם הייחוד לשבת קודש כי זה הייחוד הפנימי. כי הייחוד צריך להיות בליל שבת מ 12 עד 2. עבר 2 טוב בשבוע הבא. אדר זה רישא דלא אתיידע.

במקום לתלות את מרדכי תלו את המן.

כמו בהלל? בגרמניה? שעמד בבית הקברות והרג כל מי שאמר לו מילה ירה בו. ואמר אני הולך להרוג יהודים לגאול את העולם משורש הרע. באנו לגאול את העולם משורש הרע.

כל העבודה להתפשט מכל הלבושים הגשמיים. למדנו בספר של ר' ישראל וינטרוב שמדבר מה זה עתיקא דכל עתיקין סתימא דכולא גר, מולי דלת מול דלת הילדים היו משחקים ביחד… כי איוב היה יובל כי אדם בא רק לנגן. התכלית זה רק הניגונים כמו מרים הנביאה. להרים את העקביים שהכול יעלה לאדם קדמון. פעם מרים דיברה על משה מת, ה' אמר משה לא צריך לעשות תשובה את תעשי תשובה. אהרן נהיה מצורע עכשיו מי יקריב קרבנות. אהרן זכה לחיוורא עילאה. כי כתוב בספרא דרב המנונא בספרא דאדם הראשון שיבואו הערב רב בשר חמורים יטו את חיוורא עילאה.

אדם קדמאה עטרת זהב גדולה. אדם בא לעולם להיכנס להיכלא דאדם קדמאה. להפוך את הצ"ח קללות לצחצחות היית יכול להיכנס להיכלא דאדם קדמאה לראות את ה' פנים בפנים. היכלא סתימאה דכל סתימין עתיקא דכל סתימין עתיקא דעתיקין. זה מה שאמר אליהו הנביא למלך היית זוכה לעתיקא דכל עתיקין אם היית טיפה מתעכב, מתיישב בדעתך, היית זוכה לעתיקה דכל עתיקין סתימא דכולא, לזה אדם בא לעולם. מי יכול לזכות לזה מרדכי זכה לעטרת זהב גדולה. אחאב יכל לזכות להיות אח לאב.

אליהו הנביא הגיע אליו בעצמו. (כי הוא היה באלסקה) אליהו הנביא איש האלקים, רדה כל הכרמל עלה בלהבות, בית אורן ניר עציון הכל עלה באש. אמר להם שובו שובו עוד פעם הם התחננו בכו… אבל המלך שלח לזבוב ביקשו, אליהו תרחם, תבוא איתנ,ו ואז אליהו הנביא ירד מהשפיץ של ההר ואז אליהו הנביא בא …, הוא חשב שיחיה לעולם אליהו אמר לו בשמים תחיה לעולם.

אחרי תפילת ערבית המשיך מורינו הרב ברלנד בדברי קודשו:

תבוא לפניך אנקת אסיר, כי עכשיו אפשר להביא את מלך המשיח. י"ז אלול בריאת העולם מאדם קדמון, מרים אמרה כל מוצאי שבת שיעור, וכל הנשים שמעו את השיעורים שלה. ה' בורא כל יום בריאה חדשה, יוצר המאורות, וכל בשליש עפר הארץ, ה' ברא את העולם בשביל השליש. בזמן אלישע שרמסו אותו ושקל בפלס הרים זה היה בשומרון, זה היה כאן ברמלה, ומי שהרג את השליש יקבל כתב אישום, הוא אמר, וכי ה' יעשה ארובות בשמים סאה בשקל וסאתיים בשקל והביאו יין ושתו כמו בפורים, עכשיו מחינו את עמלק והצ"ח קללות יהפכו לצ"ח אורות, ויבנה הבית השלישי י"ג אלול עכשיו יבנה הבית השלישי ויותר אין גלות.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

פרשת האזינו: בימי החג נכנסים לעץ החיים – הגה"צ הרב אליעזר רלנד שליט"א

הדרך לעץ החיים כל העבודה של האדם בימים האלה, שהם ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *