צור קשר עם הרב ברלנד
הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א בקבלת קהל

"אפילו חילונים גמורים עושים הכול להגיע לבית הכנסת בכיפור" – שיעור של הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"עם ישראל זרע קדושי עליון בני אברהם יצחק ויעקב – אין חטאים אין פושעים אין חילונים, ביום הכיפורים כולם מתאחדים, כולם מתפללים."

דברי קודשו של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, משיעור שנמסר ביום ג' שופטים ג' אלול תשע"ו בצלמון.

"הייתי ילד בן תשע עשר, אני זוכר שפרצו לבית הכנסת הגדול שברו את החלונות, שברו את הדלתות, כי חילקו כרטיסים והם לא הסכימו לזה, לכן פרצו את החלונות פרצו את הדלתות. זה כל כך הרשים אותי איך שעם ישראל חי, איך שאנשים חילונים גמורים שאכלו טרף כל השנה פורצים את הדלתות שוברים את הכול, נכנסים מהתקרה כל זה היה בבית הכנסת הגדול."

"היה את הרב קופרשטוק בהרצליה שהיה בוכה כאלה בכיות שלא ראיתם בחיים שלכם. קופרשטוק היה כזה צדיק שלא היה מבריאת העולם, הבכיות שלו בראש השנה זה המיס כל לב, כל החילונים היו באים לשמוע את התפילות שלו, הרב קופרשטוק הצדיק שבזכותו חזרתי בתשובה, בזכותו נהייתי חסיד ברסלב – הוא אמר שרק רבי נחמן הוא הצדיק של הדור."

"רבנו מסביר בתורה רע"ט שביום הכיפורים מאירים כל האורות, ביום הכיפורים כל הספירות כל האורות מבריאת העולם, כי אנחנו בונים את הכלים לאורות אין סוף. היהודי הכי פחות הוא יותר צדיק מהגוי הכי צדיק, הוא אומר שלא עשני גוי, יהודי שהוא רצח ועשה מה שעשה זה הכל חיצוני חיצוני, והגוי תמיד הוא מתחרט על המעשים הטובים שלו הוא רק עושה את זה כלפי חוץ."

"שמגיע יום הכיפורים, אנחנו עכשיו 40 יום לפני, הנסירה הראשונה זה בראש השנה אצל הרב'ה זה מתחיל בערב ראש השנה בסליחות, אצל הרב'ה הכל מתחיל מיום ראשון של סליחות, בערב ראש השנה הרב'ה כבר ממתיק את כולם, מעביר את כולם לספר חיים."

"הסביר ר' אליהו לופיאן בכפר חסידים שאדם חושב שהראש השנה עבר בסדר, אבל אם הוא לא אצל הצדיק אז מורידים לו שנים מהחיים. הוא בן 20 מורידים לו כל שנה עשר שנים, בגיל -40, 60-50 הוא כבר הולך, הוא לא מבין שכבר הורידו לו פעם שנה, פעם חצי שנה, פעם שנתיים. איך אדם יודע אם נמחלו לו העוונות הוא חושב שהוא חי, כי אדם צריך לחיות 120, 120 שנה זה פסוק זה גזירת הכתוב והוא צריך לחיות את כל ה120, מגיע יום יום הכיפורים."

"אנחנו מגיעים כבר ליום ראשון של סליחות, מהמולד, מי שטבל בבארה של מרים במולד אז מרים היא בראש המחנה, זכור, תזכור אל תשכח, "זָכוֹר אֵת אֲשֶׁר עָשָׂה ה' אֱלֹהֶיךָ לְמִרְיָם בַּדֶּרֶךְ" (דברים כד, ט). אומר הילקוט שמעוני וכל המדרשים, מה זה זכור שמרים דיברה לשון הרע? חס ושלום היא רק רצתה להציל את אח שלה, אחות שומעת שאח שלה מת אז היא הולכת להציל את אח שלה, היא קופצת לתוך הים עם הבגדים להציל את אח שלה."

"והסיבה שחשבה שמשה ימות היא שאלדד ומידד רצו בכל המחנה וצעקו משה מת. עד שאדם לא מקבל נבואה אסור  לו להגיד את הנבואה, אבל הנביא הוא בכלל יוצא מדעתו, הנביא מתחיל לצעוק את הנבואה הוא רץ ברחובות, הוא יוצא מדעתו, הנביא הוא לא יודע מה נעשה איתו. כתוב בפרקי דר' אליעזר "ח שהנביא יוצא מדעתו ומתחיל לצעוק את הנבואה, הוא רץ ברחובות. הנבואה של ירמיה, רוצים לתלות אותו, לשים אותו בבור, אבל הוא בכלל לא יודע מה שנעשה איתו."

נערך מתוך עלון שביבי אור – 0583-289-318

 

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הסוכה זה חיבוק שמחבק אותנו הקב"ה – דברים קדושים לפני חג הסוכות

זאת לא ניסת עדיין לצעוק כל היום: "רבונו של עולם, הטעימני טעם סוכה"! איזה טעם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *