צור קשר עם הרב ברלנד
המחבל המשיך לחפש יהודים לאחר שדקר 40 פעם את גבריאל לביא

בחזרה מהמתים: גבריאל לביא ניצל מארבעים דקירות של מחבל בזכות הרב ברלנד שליט"א – בלעדי: הפגישה עם הרב

יותר מחודש עבר מאז הפיגוע הקשה בשער שכם, בו נפצע אנושות האברך היקר גבריאל לביא, מקהילת קודש ברסלב שובו בנים. גבריאל שנדקר 40 פעמים במקומות שונים וקריטיים בגופו צולם לראשונה, מאז שהתעורר, במסיבת העיתונאים שנערכה בבית החולים.

אלה דבריו אז. "ממש ניסים של הצדיק (כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א), מרגישים את התפילות של כל עם ישראל", עונה גבריאל למראיין שהתרגש לדבר איתו, אחרי שהיה במצב אנוש על סף מוות. ב"ה, אני מרגיש טוב, אמנם יהיו דברים שנלמד להסתדר איתם בהמשך, אבל בכלליות פשוט ממוות לחיים. ביקרו אותי מספר אנשים מהצוות שבא לחלץ ולטפל בי אחרי האירוע, שאמרו, נתת לנו מוסר לחיים, לא להתייאש לעולם, המצב שלך היה נראה קריטי וסופני."

פגישה מרגשת של לביא עם הרב ברלנד שליט"א לאחר ששוחרר

כעת, לאחר שהשתחרר מהאשפוז הארוך, ותוך שהוא מנסה להשתקם ולחזור למסלול החיים, אנו מביאים ראיון מיוחד עימו. וכן, מראות נפלאים מתוך הקודש פנימה, צילומים נדירים מתוך הפגישה המרגשת של גבריאל לביא עם כ"ק, מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א.

האברך גבריאל לביא שיחי' עם הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

"במשך כל השבוע הייתי בישיבה, וכן למדתי בכולל חצות של הרב מאיר סעדה שליט"א, תלמיד מורינו כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. התפללתי תפילת שחרית כותיקין בכותל ומיהרתי הביתה דרך שער שכם בשביל להספיק לראות את הבנים לפני שהולכים לתלמוד התורה."

 

המחבל תקף אותי מאחור

"לקראת יציאתי משער שכם הרגשתי שמפילים לי את הכובע, אבל עדיין לא עיכלתי מה הסיבה לכך. בזמן ההתרחשות קשה להבין שאתה נמצא בפיגוע, המחבל תקף ודקר אותי מאחור. לקח לי כמה שניות להבין, הסתובבתי ומצאתי את עצמי פנים בפנים מול המחבל. לא ברחתי, עשיתי מה שיכולתי, מה שקרה זה הכול מאיתו יתברך."

גבריאל לביא בראיון לתקשורת בבית החולים

"בהחלט חשבתי שאלה יכולים להיות הרגעים האחרונים שלי בחיים. קיבלתי לא פחות מ-40 דקירות בכל חלקי גופי, התחלתי לקרוא קריאת שמע, נפלתי על הברכיים, במשך דקה וחצי נאבקתי בכל כוחי במחבל הארור, עד שהרגשתי שכוחותיי אוזלים, נפלתי על הרצפה והתעלפתי."

האברך גבריאל לביא מישיבת שובו בנים בבית החולים לאחר שנדקר
האברך גבריאל לביא מישיבת שובו בנים בבית החולים לאחר שנדקר

"במשך קרוב ל-10 דקות שכבתי על הרצפה ואיש מהמקומיים לא הזעיק עזרה, בזמן היקר הזה איבדתי המון דם מה שגרם שמצבי הדרדר לאנוש וקריטי."

פדיון הנפש לרב ברלנד החזיר אותי מהמתים

"הבנתי שהייתי בין חיים למוות. בזכות הפדיון נפש שעשו לי החברים בישיבה (אצל הרב ברלנד) כל המצב התהפך לטובה. אנחנו כמובן נמשיך ללכת דרך שער שכם ולא נפחד כהוראת הצדיק הרב אליעזר ברלנד, לא צריך לפחד משום דבר רק מבורא עולם."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

המקלל יכל להגיע לדרגת משה – החיזוק היומי מהגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

החיזוק היומי ממורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – "למה המקלל קילל?" יום ב', …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *