צור קשר עם הרב ברלנד

תושבי המרכז תלמידי הרב מרדכי סופרין שליט"א – בשיעור במעונו של הגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

שיעוריו של הרה"ח ר' מרדכי סופרין שליט"א ברחבי הארץ ○ תקציר מתוך השיעור

זוכים תושבי המרכז להתחזק מאחד מתלמידי מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א – הרה"ח ר' מרדכי סופרין שליט"א בשיעורים מרתקים בליקוטי הלכות וחיזוקים בדרכו של רבינו הקדוש זיע"א ולאורו של מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א.
בכל מוצאי שבת זוכים תושבי ראשון לציון למלווה מלכה רבתי יחד עם הרב סופרין זמירות ושיעור בכל מוצאי שבת, כמו"כ גם ביום ראשון מתקיים שיעור קבוע בעיר ראשון לציון למקורבים.
ביום שלישי הרב סופרין מגיע לעיר תל אביב שם מוסר שיעור לתושבי המקום, כמו"כ ביום רביעי מתקיים שיעור בנס ציונה.
זכו משתתפי השיעורים במרכז להכנס לשיעור מיוחד מפי מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א במעונו ביום שני האחרון ליל ב' אלול.
בשיעור מורינו הרב ברלנד שליט"א התחיל מעניין מעלת התפילה, ועניין התפילה בניגונים. ולזכות להיות כמו הלוויתן, להתחנן כמו הלוויתן. לאחר מכן דיבר מעניין הנסיעה לאומן ראש השנה שצריכים לקנות כרטיסים כבר עכשיו לאומן, ואין מה לפחד מעניין המלחמה שם. לפניכם קטע קצר מהדברים:

"אֵין מִלְחָמוֹת יֵשׁ רַק אֶת רַבֵּנוּ! כָּל אֶחָד צָרִיךְ לִקְנוֹת כַּרְטִיס, לֹא מְשַׁנֶּה! אֶפְשָׁר לִקְנוֹת כַּרְטִיס לְמוֹצָאֵי שַׁבָּת וּלְהַגִּיעַ לְאוּמַן. אִם יֵצְאוּ בְּמוֹצָאֵי שַׁבָּת, עוֹד יַסְפִּיקוּ לְהַגִּיעַ. כְּבָר דִּבְּרוּ עִם הַמִּשְׁמָרוֹת, דִּבְּרוּ עִם כֻּלָּם… דִּבַּרְתִּי עַכְשָׁו עִם [-], דִּבְּרוּ עִם כָּל הַשִּׁלְטוֹן, שֶׁלְּאוּמַן יִתְּנוּ לִסּוֹעַ שֶׁלֹּא יַעַקְבוּ שֶׁיִּתְּנוּ יָשָׁר לִסּוֹעַ. כִּי אֵין עֹצֶר וְאֵין כְּלוּם, אֲפִלּוּ [שֶׁכָּעֵת] יֵשׁ עֹצֶר וְיֵשׁ מִלְחָמָה, כְּבָר דִּבְּרוּ עִם כָּל הַמִּשְׁטָרוֹת וְעִם כָּל הַצָּבָא, שֶׁבָּרֶגַע שֶׁיַּגִּידוּ אֲנָשִׁים אֲנַחְנוּ לְאוּמַן, יָשָׁר יַעֲבִירוּ אוֹתָם, בְּלִי שׁוּם עִכּוּבִים."
"אָז אֲנַחְנוּ מְדַבְּרִים עַכְשָׁו שֶׁהַצַּדִּיק עוֹשֶׂה אֶת הַכֹּל, הַצַּדִּיק מַרְאֶה שֶׁהַכֹּל דִּמְיוֹנוֹת. אֵין מִלְחָמוֹת וְאֵין כְּלוּם וְהַכֹּל זֶה רַק הַבַּעַל דָּבָר עוֹשֶׂה. כְּמוֹ שֶׁאֵצֶל מֹשֶׁה רַבֵּנוּ הוּא הֶרְאָה לָהֶם אֶת הַמִּטָּה שֶׁל מֹשֶׁה רַבֵּנוּ."

לאחר מכן המשיך לדבר בעניין זה שהצדיק הוא חי וקיים, גם לאחר פטירתו הצדיקים במיתתם קרויים חיים. לאחר מכן דיבר מעניין גודל מעלת זכירת התכלית של האדם, למה הוא בא לעולם וכו'. ועוד הוסיף לדבר על כך מעניין 'אחד היה אברהם' ששבר את כל הפסלים של נמרוד.

מורינו הרב ברלנד שליט"א בשיעור לתושבי המרכז

לאחר מכן דיבר מכך שאין מה להתייאש מהרופאים, ולמרות שאומרים שלא יהיה ילדים, הביא מספר סיפורי ניסים מגדולי הדורות, שמיד שהרופאים אמרו שבאותו דקה לא יהיה לזוג הזה ילדים, מיד נפקדו בילדים. וכן דיבר מעניין עיכוב הפורענות שלמרות שהיה אמור להתחיל המבול בי' חשוון, המבול בסוף התחיל בי"ז בזכות מתושלח. לאחר מכן דיבר מסיפורי ניסים שארעו למספר אנשים. ובסיום השיעור הזכיר את סיפור הנס שהיה לאחד שהציל את צאצאי ר' ישעל'ה קרסטירע'ר.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עלוני שובו בנים לחג סוכות תשפ"ד לקריאה ולהורדה

לפניכם מקבץ עלוני קהילת שובו בנים לשבת יום טוב ראשון סוכות התשפ"ד: עלון שביבי אור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *