צור קשר עם הרב ברלנד
בתמונה אחד מתלמידי הרב ברלנד בתפילה מול בית הסוהר - לא התלמיד שהרב התקשר אליו

הרב ברלנד בשיחה נפלאה מצלמון עם תלמידו הוותיק והמפורסם

מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, התקשר מצלמון אל אחד ממפורסמי וותיקי תלמידיו, ובשיחה פרטית ארוכה עימו מסר שיעור תורה נפלא המלא בחידושי תורה

אלה דברי קודשו שנכתבו לפי הבנת העורך.

"דוד לא קיבל גבורות, הוא רק קיבל 5 שנים מאברהם, 28 מיעקב ועוד 37 מיוסף. 70 מאדם הראשון."

"ברגע שאברהם קרא לישמעאל חמור ("וַיֹּאמֶר אַבְרָהָם אֶל נְעָרָיו שְׁבוּ לָכֶם פֹּה עִם הַחֲמוֹר" בראשית כה ה, עם הדומה לחמור) הוא הכניס אותו לגן עדן".

"עוג מלך הבשן וסיחון מלך האמורי, נחל ארנון, בפרשה הזו זוכים לאריכות ימים.., אחרי תשעה באב רואים את ה' פנים בפנים. העניין של האדם זה לראות את ה' פנים בפנים, "פָּנִים בְּפָנִים דִּבֶּר ה' עִמָּכֶם" (דברים ה ד)"".

""אָז יַבְדִּיל מֹשֶׁה שָׁלֹשׁ עָרִים בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן מִזְרְחָה שָׁמֶשׁ" (שם ד מא), משה הבדיל 3 ערי מקלט בעבר הירדן, ואחרי זה בפרשת משפטים כתוב שהוא הבדיל עוד שלוש. עם כל התוספות מגיעים סה"כ ל- 15 ערים, למה צריך 15 עריי מקלט? כמה רוצחים יש בישראל, כמה רוצחים יהיו?"

      הרב ברלנד עם תלמידו הותיק

"אומר האר"י, עד שיהיה התיקון של כל הדורות, עכשיו אנחנו בדור המבול והפלגה. דור הפלגה שבנו את מגדל בבל, אנחנו בונים מנהרות, שדות תעופה, מפעלים לבניית אווירונים, רקטות."

"הנס שהיטלר אמר שמה שיהודי נוגע בו זה יין נסך, אם יהודי המציא פצצת אטום אז אסור לגעת בזה, אחרת היטלר היה הורס את כל העולם בשנה אחת. כל אטום שש מאות אלף איש, היום זה כבר מליון, שני מליון איש."

"היום אפשר לטוס לירח אם יהיה פצצת אטום נטוס לירח, אומרים שיעשירו אורניום ויהיה אפשר לטוס לירח – כל החורבן בירח."

"צריך להגיע ל"קָרַן עוֹר פָּנָיו" (שמות לד כט) ואם לא אז מגיעים לקורונה, 500 נפטרים, 25 אלף חולים, כבר מתו חצי מיליון בעולם. עכשיו הולכים להמתיק את הקורונה, עד יום כיפור חייבים להמתיק את הקורונה."

"בראשון לאוגוסט התחילה מלחמת העולם הראשונה, ב- 1914, זה היה ב- ט' באב. השנייה התחילה ב- י"ז אלול, שזה התחיל בבניין העולם החדש, זה שבוע לפני כ"ד אלול. ב- כ"ה אלול זה היארצייט של ר' אלעזר ברבי שמעון, שמי ש… , יחיה עד 400 שנה כמו בועז."

"לכן קוראים את מגילת רות, בועז חי 400 שנה שזה 'חס – רות', חרוסת, אומר האר"י שזו רות. 'חס' זה 'חיים', גימט' 68, העיקר שיהיה ניצוץ מרות שהיא הייתה בת מלך, אבל הלכה ללקט שיבולים."

      הרב ברלנד עם תלמידו הותיק 2

"בועז שאל, "לְמִי הַנַּעֲרָה הַזֹּאת" (רות ב ה), מה אתה שואל את זה? תן לה לחיות, מה אתה מסתכל בכלל? כולם באו עם עגלות לאסוף את הנותר מהשדה ורות לקחה רק 2, 2, היא החמירה כבית הילל, כי בית שמאי מתירים לאסוף 3, 3."

"בועז ראה משהו מיוחד ברות לכן הוא שאל "לְמִי הַנַּעֲרָה הַזֹּאת". אומר הבן איש חי שאמרו לו זאת נערה מואביה, זה רק מנהג שבמואב אוספים ככה."

"ט"ו באב זה כמו יום הכיפורים, אז למה רוקדים? מה, ביום כיפור מותר לרקוד? אלא, שלשון הזהורית מלבין, עכשיו אנחנו נמצאים ברגע שהכול מלבין. שאחרי ט' באב כתוב "תַּם עֲו‍ֹנֵךְ בַּת צִיּוֹן" (איכה ד כב), "פָּקַד עֲו‍ֹנֵךְ" (שם), פקד זה שנת תש"פ, שנת פקידה, "פָּקֹד פָּקַדְתִּי" (שמות ג, טז)."

"כולם נוסעים לאומן בראש השנה, ממריאים ביום שלישי שלפני ראש השנה, ב- 7 בבוקר, 6 כבר בשדה התעופה בזמן הנץ. יינחתו בעשר ויהיו באומן ב- 12."

"אם לא מגיעים ל"וַיָּרֶם קֶרֶן לְעַמּוֹ" (תהלים קמח יד), מגיעה הקורונה. רואים את ה' פנים בפנים, ה' הולך איתנו, ענניי כבוד, זה סוכה. נחלי ארנון ש'ארנון' זה שער הנו"ן."

"הנוני"ם התהפכו, "וַיְהִי בִּנְסֹעַ הָאָרֹן" (במדבר י לה), עכשיו ב- ט' באב היה התיקון של הנוני"ם. לירושלים יש שלוש שמות: לוז, ירושלים ובית אל."

"כשאני באתי לחומה השלישית כל התושבים שהיו שם היו יורדים בשבת עם גלגלי ים. אבל, אחרי זה כולן באו לבקשה סליחה מאשתי הרבנית תהילה ואמרו שהן רוצות להיות דתיות ושהן מתביישות בשורטים שלהן. כולן רוצות להיות יראות שמיים – עכשיו אין שם אפילו חילוני אחד."

"העולם מחולק ל- 22 אותיות, ה- ט מאירה בלוז, " לוּז שֵׁם הָעִיר לָרִאשֹׁנָה" (בראשית כט יח), לוז היא בירושלים."

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

את מי צריך לדון לכף זכות – שיעורו השבועי של הרה"ח הרב עופר ארז שליט"א לשובו בנים מיאמי

האם צריך לדון רשע גדול לכף זכות? מה עושים שרואים מראה לא טוב? מה דרך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *