צור קשר עם הרב ברלנד

יארצייט רבי נחמן מברסלב – הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

דברי מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א י"ח תשרי תשפ"א מצלמון, לכבוד היארצייט הקדוש של רבנו, רבי נחמן בן שמחה ובן פייגא זיע"א

אדם בא לעולם בשביל אומן. לדעת שרבינו עכשיו אתנו הרבי חי וקיים! רבינו זה אדם קדמון דאדם קדמון הוא עוד מלפני בריאת העולם! אדם בא להיכלל באדם קדמון ברבינו! עכשיו בהילולא רבינו איתנו עושה לנו את כל ההילולא, הוא חי מתעבר בנו, אמר ליהודה בר שילת אני אתעבר בך, הוא מלפני בריאת העולם אדם קדמון! הוא ה"בראשית" הוא ה"נחלי ארנון" שער ה 50 רבי נחמן.

שמשון הגיבור הכה את הפלישתים "שוק על ירך" דבר ראשון תפס 300 שועלים, קשר לפידים בין הזנבות (כל שני שועלים לפיד אחד). העלה באש את כל שדות פלישתים "מגדיש ועד קמה ועד כרם זית".

היונה של נח הביאה עלה זית טרף בפיה מגן עדן, זה היה נשמת משיח (ולעתיד לבוא תביא מגן עדן כתר למשיח, כי נעלמה לנח והלכה לגן עדן, הרב בשיעור אחר). אדם בא להיות "זית רענן" ("וַאֲנִ֤י כְּזַ֣יִת רַ֭עֲנָן בְּבֵ֣ית אֱלֹהִ֑ים בָּטַ֥חְתִּי בְחֶסֶד־ אֱ֝לֹהִ֗ים עוֹלָ֥ם וָעֶֽד׃" תהילים נב י) ואז אפשר להביא את נשמת משיח. כי כל השמחה של החתונה זה שאולי הזוג הזה יביא את נשמת משיח.., תקנה בגדי חג בגדי שבת הולכים לקבל את פני משיח ואז הכל נדחה, נדחה מאה שנה. בדיוק עכשיו זה מאה שנה תש"פ עכשיו ביאת משיח.

עכשיו רבינו בסוכה.

"איתי מלבנון כלה איתי מלבנון תבואי תשורי מראש אמנה".

לנסוע למירון כולם, הלילה נוסעים למירון עד 4 צריכים להגיע. "כי אש יצאה מחשבון להבה מסיחון", הצדיק הוא אש, דבורה היא אש, "אשת לפידות", אש פלדות. דבורה מהיום שנולדה הייתה אש.

"הכה שאול באלפיו ודוד ברבבותיו", שאול הכי הצדיק בכל הדורות הלך למות בהרי הגלבוע. "אתה ובניך עימי", כזה צדיק לא היה מבריאת העולם. שמואל אותיות משאול, שמואל היה נשמת שאול, שמואל שקול כמשה ואהרן. נלחם ראשון, "על כן יאמרו המושלים בואו חשבון", כל ארץ אדום נהר פארן מעלה אדומים זה ארץ אדום. בלע ובעור, כל הבלועים אצלם, בלע היה בולע אנשים חיים מזה נהיה בלועים. כל אזור ים המלח זה אזור הבלועים, אסור לרדת מהכביש. לטבול בים בזהירות, בלע בן בעור בלע את כולם היה בלעם בעצמו. בלע את כולם אלף התגלגלו בתלמידי רבי עקיבא, אז לא נהגו כבוד, כי הכבוד זה דבר פנימי שאדם מעריך ומכבד את השני, אדם חי מהכבוד שנותנים לו זה לנשמה של הבנאדם, בורא לו נשמה מכבד את חבירו, אם לא מכבדים אחד את השני אז אין נשמה. אדם בא לעולם לכבד את השני, זה התכלית "ואהבת לרעך כמוך", אם אדם הורג איזה גוי בסוף מתגלגל בזרעו. כמו יואב על אוריה חייב בדיני שמים. עוון אחד היה לו לשים מישהו בחזית? מותר אבל לא בכוונה! בכוונה נקרא רוצח. עוון אחד, עוון אוריה החיתי בכלל זה לא עוון, כי מי יהיה בחזית? עשהאל רץ על ראשי השיבולים אם אדם ללא פגמי ברית הוא עף באוויר. 

חוקת, "נחלי ארנון", נחלי ארנון זה נון, שער הנון, "עוז והדר בבית אלוקינו", שער החמישים. מה לי ולארנון? הייתי גר בחיפה, אחרי זה בני ברק, אחרי זה ירושלים, אדם בא לעולם להיות בנחלי ארנון! זה התכלית שלו. הרי הגלעד נחל ארנון נחל קדומים נחל קישון.

המן היה ממש מסכן פעמיים. המן רצה להרים את מרדכי מעלה מעלה, בליל ט"ו צמו, אדם צריך לצום לא צריך לאכול זה הכל שקר! רק רוקדים לא אוכלים! אחרי זה טובלים בנחלי ארנון, נחלי ארנון שאני הייתי שם, נחל ארנון (פרק ה פס' מח), נחל ארנון כל הפרשה הר ציון חרמון מי היה שם.

..לבקר את סאדם חוסיין, הרמאדן יש סעודות טילים כימיים, כולם היו בתרדמה והפיצוצים העירו אותם, קפצו להליקופטרים בוכים כי מוקפים בעשרות מטוסים עיראקיים, קופצים לנחל ותוך שניה נמצאים בארץ.

נחלי ארנון, אדם בא לעולם בשביל נחלי ארנון- זה הצדיק! הנחל ארנון זה הצדיק! (נחל נובע מקור חכמה) "אשד הנחלים" זה דם, לא סתם אמרו שהיהודים רוצים דם אדומים כדם.

..הלכו במדבר יהודה שבעה ימים נגמר המים.., מה הפירוש פה זה אלישע בדיוק הגענו למקום לנקודה! אלף חיילים מתים מצמא אולי עשר אלף. מדבר יהודה המלך (של ישראל), יהורם בן אחאב שואל את יהושפט המלך (של יהודה) תגיד לי אין איזה נביא כאן? הם היו מחותנים אחותו של יהורם נשואה ליהושפט, היו גיסים. מה אין פה נביאים במערות במדבר? (ואכן אלישע פעל להם ישועה והגיעו מים למדבר) גולות עילית גולות תחתית.

.."חמור חמורותיים", נכנס עם הגוף לגן עדן. חמור – כל עבודת האדם לצאת מחמור לאדם! "אם ראשונים כמלאכים אנו כבני אדם, ראשונים בני אדם אנחנו חמורים, ולא כחמורו של רבי פנחס בן יאיר".

דם, שם "אלוקים" זה דין. זהו אין "אלוקים", רק "הויה". אלוקים זה נוקבא (גבורה), יש רק דוכרא (חסד) – עבודת האדם לצאת מנוקבא לדוכרא. יעל נהיתה עלי- הכהן הגדול. אדם בא להפוך משושן לשושן, שער שושן שער מזרחי בהר הבית. ניקנור נשכב על הדלת, זרקו לו דלת אחת לים (כי היה סערה), דלתות זהב טהור שוקל כמה טון, פי שלושה מהברזל. הוא נשכב על הדלת ואמר, תזרקו גם אותי לים עם הדלת (ובסוף היה נס הסערה שככה וגם את הדלת השנייה שזרקו מצאו בארץ). כמו יונה הורידוהו עד המותנים הים מפסיק מזעפו, איך שזורקים אותו בא דג בלע אותו.

..כל הקורונה זה בגלל סין, זה עטלף, זה נחש, עיני נחש, נשמה של נחש. לסינים יש הכול מזלות חודשים שנים שנת נחש, כלב, עקרב. הם הביאו  את הקורונה לעולם! לא גילו שיש להם קורונה, כי היו סוגרים אותם, הגיעו לכל העולם 30 אלף דולר מס הכנסה, כולם נוסעים לסין בנובמבר שנה שעברה היו צריכים כבר לגלות שיש שם קורונה ולא היה מתפשט בעולם. סוריה מגיעים לרבינו קרוב זה כאן כמה פסיעות מפה אדם בא לעולם בשביל אומן.

אדם בא לעולם בשביל אומן. לדעת שרבינו עכשיו אתנו הרבי חי וקיים! רבינו זה אדם קדמון דאדם קדמון הוא עוד מלפני בריאת העולם! אדם בא להיכלל באדם קדמון ברבינו! עכשיו בהילולא רבינו איתנו עושה לנו את כל ההילולא, הוא חי מתעבר בנו, אמר ליהודה בר שילת אני אתעבר בך, הוא מלפני בריאת העולם אדם קדמון! הוא ה"בראשית" הוא ה"נחלי ארנון" שער ה 50 רבי נחמן.

קידושין ע ע"א אתרוג- אתרונגא. איפה כתוב שואל רבי יהודה "אתרונגא" זה הסוד קידושין ע עא אתרוג- אתרונגא אתרונגא זה הסוד.

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

סוֹד הַ"י" שֶׁל שָׂרַי • המאמר היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

מדוע דווקא יהושע זה מי שקיבל את הי' של שרה אמנו? ומי רצה להרוג את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *