ראשי / מדיה / וידאו / מוצ"ש במעלות דפנה עם הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – אלופי עשיו – בעלי גאווה, חמדנים ומדושני עונג

מוצ"ש במעלות דפנה עם הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – אלופי עשיו – בעלי גאווה, חמדנים ומדושני עונג

מגדל עדר זה השורש של משיח בן דוד

"מגדל עדר, ערד (274), זה החיבור של רחל ולאה (274), זו אותה הגימט'. "וַיִּסַּע יִשְׂרָאֵל וַיֵּט אָהֳלֹה מֵהָלְאָה לְמִגְדַּל עֵדֶר" (בראשית לה כא), כשנגיע למגדל עדר יולד משיח בן דוד, כי מגדל עדר זה השורש של משיח בן דוד."

אלופי עשיו – בעלי גאווה, חמדנים ומדושני עונג

"כתוב בבראשית לו כה-ו, "וְאֵלֶּה בְנֵי עֲנָה דִּשֹׁן וְאָהֳלִיבָמָה בַּת עֲנָה. וְאֵלֶּה בְּנֵי דִישָׁן חֶמְדָּן וְאֶשְׁבָּן וְיִתְרָן וּכְרָן". דִישָׁן, דִּשֹׁן ודִשׁוֹן, גם דישון וגם דישן, כי הם היו מדושני עונג. "חֶמְדָּן", כי כל חמדות עולם היה להם. "וְאֶשְׁבָּן וְיִתְרָן", היה להם יותר מכולם, כי הם היו כולם עם גאוות, היו מפילים חיתתם על ארץ החיים."

היו כאלה גאונים, אבל רצו להידבק בזרעו של אברהם

"אַלּוּף דִּשֹׁן אַלּוּף אֵצֶר, אַלּוּף דִּישָׁן; אֵלֶּה אַלּוּפֵי הַחֹרִי לְאַלֻּפֵיהֶם, בְּאֶרֶץ שֵׂעִיר (שם ל), הם ידעו מה לזרוע ומה לשתול, הם היו כאלה גאונים, גאולוגים, הם ידעו מה לזרוע ולשתול לפי ריח האדמה, הם היו הגאונים הכי גדולים באדם. כל אלה היו בני שֵׂעִיר ולכן משלו על כל העולם."

""וְתִמְנַע הָיְתָה פִילֶגֶשׁ, לֶאֱלִיפַז בֶּן-עֵשָׂו, וַתֵּלֶד לֶאֱלִיפַז, אֶת-עֲמָלֵק; אֵלֶּה, בְּנֵי עָדָה אֵשֶׁת עֵשָׂו" (שם יב), תימנע נולדה אחרי אברהם, אבל הייתה מוכנה להתחתן אפילו עם אברהם, יצחק או יעקב (לכן הייתה פילגש לאליפז בן עשיו, נכד ליצחק)." עד כאן דברי כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

צור קשר עם הרב ברלנד

ראה עוד

רגע לפני עצרת האלפים בחברון – הרב עופר ארז מסביר למה חשוב להגיע – פרטי ההסעות לעצרת

שעות ספורות לפני כנס הרבבות במערת המכפלה, כנס התפילה וההתעוררות עבור עם ישראל, אנו מביאים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החנות החדשה שלנו היא באונליין! לחץ על חנות מהתפריט הראשי. סגור