צור קשר עם הרב ברלנד
הגה"צ הרב ברלנד שליט"א עם תלמידו הוותיק, הרב סוכות שליט"א

להכיר את גדולת הצדיק דרך תלמידיו – מאמר מאת אביה קושנצקי

רבינו נחמן אומר שמחמת גדולתו של הצדיק האמת אפשר לתפוס את גדולתו רק על ידי אנשיו, תלמידי הצדיק, אלה דברי קודשו (ליקוטי מוהר"ן ק"מ):

"כִּי הַצַּדִּיק בְּעַצְמוֹ אִי אֶפְשָׁר לְהַשִּׂיגוֹ, כִּי אֵין בּוֹ שׁוּם תְּפִיסָה, כִּי הוּא לְמַעְלָה מִשִּׂכְלוֹ. רַק עַל־יְדֵי אֲנָשָׁיו הַמְקֹרָבִין אֵלָיו, יוּכַל לְהָבִין מַעֲלַת הַצַּדִּיק. כִּי עַל־יְדֵי שֶׁרוֹאִין אֲנָשָׁיו, שֶׁהֵם אַנְשֵׁי מַעֲשֶׂה יְרֵאִים וּשְׁלֵמִים, וּבָהֶם יֵשׁ לָהֶם תְּפִיסָה וְהַשָּׂגָה, כִּי הָעוֹלָם אֵינָם רְחוֹקִים עֲדַיִן מֵהֶם כָּל־כָּךְ כְּמוֹ מֵהַצַּדִּיק בְּעַצְמוֹ, עַל כֵּן מִי שֶׁרוֹצֶה הָאֱמֶת, אֶפְשָׁר לוֹ לֵידַע מַעֲלַת הַצַּדִּיק עַל יְדֵי אֲנָשָׁיו."

"וְזֶהוּ כְּמוֹ מְשַׁל הַחוֹתָם, שֶׁהַכְּתָב הֶחָקוּק עָלָיו אִי אֶפְשָׁר לִקְרוֹתוֹ, מֵחֲמַת שֶׁהָאוֹתִיּוֹת בְּהֶפֶךְ. רַק עַל־יְדֵי שֶׁמַּכִּין וּמְצַיְּרִין הַחוֹתָם עַל שַׁעֲוָה, רוֹאִים הָאוֹתִיּוֹת וְהַצִּיּוּרִים הַחֲקוּקִים עַל הַחוֹתָם, וּמְבִינִים כְּתַב הַחוֹתָם."

במאמר שכתבה, אביה קושנצקי, היא מחדדת את הנקודה הזו מנקודת מבטה האישי. אביה כותבת בפתיחות על כאבה נוכח הרדיפה הקשה אחר מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א. אמנם, הדברים לא חדשים לציבור הרחב, אך החידוש בדבריה הוא, שכל אופן התקרבותה לק"ק 'שובו בנים' התחיל רק מהכרת התלמידים של הרב ברלנד. כעדותה, היא כלל לא ראתה את מורינו הרב ברלנד שליט"א, ועם זאת היא יודעת בוודאות כי הוא "צדיק הדור". אלה דבריה המרגשים.

אני חושבת שהסיפור שלי וההתרשמות שלי מהרב אליעזר ברלנד קצת שונים מכל מה שתשמעו או תראו ברשת…, אני מניחה שאם תקלידו בשורת החיפוש את המילים "הרב ברלנד", התוצאות שתקבלו יתחלקו בערך ל-2 קטגוריות: הקטגוריה הראשונה היא כמובן, "הנשמות הטובות" אלו שמלכלכות עליו בלי סוף…. בקרב חברי הקטגוריה הזו תמצאו סיפורים, הקלטות ואולי אפילו עדויות על דברים לכאורה נוראיים ומזעזעים שעשה הרב ברלנד.

הקטגוריה השנייה היא של קבוצת המאמינים שלו שהולכים אחריו באש ובמים, ומהם תשמעו סיפורים מרתקים על ניסים ונפלאות שעשה הרב ברלנד. אתם תיווכחו לראות אמונה עיוורת ואהבה אינסופית של קהילתו בו והילוך אחריו באש ובמים, אני חייבת לציין שבאופן מסוים גם האהבה העיוורת הזו הרתיעה אותי בהתחלה משום שישר עלו בי אסוציאציות של 'כת'… עד שזכיתי להכיר מקרוב את חברי הקהילה.

בראשית הדברים אציין ואומר שאני לגמרי משתייכת לקטגוריה השנייה – אלו שתומכים, אוהבים ומאמינים ברב ברלנד. אבל אצלי זה קצת שונה…, אני לא ראיתי (לפחות ב LIVE) שום נס, ישועה או קסם או שהוא עשה. האמת שמעולם לא ראיתי אותו פנים מול פנים. אהה…, ומעולם גם לא שוחחתי איתו או העברתי לו כספים בכל דרך שהיא. האמת היא שאין לי יותר מידי מושג מי הוא ומה פועלו. אז איך הגעתי למצב שאני בטוחה בכל נימי נפשי ונשמתי שהאדם הזה, הרב אליעזר ברלנד הוא אכן צדיק? (ואני נוקטת בלשון עדינה…. לדעתי היה ראוי לכתוב כאן 'צדיק הדור').

פשוט…, כי אני מכירה מקרוב את אנשי הקהילה שלו כבר למעלה משנה תמימה (שכעת היא גם הקהילה שלי), ואני חייבת לציין שבחיים לא נתקלתי באנשים כאלו. איזו דעת, איזו תבונה, איזו אהבת ישראל! אין לי ספק שאם כל הרבנים כאן למדו מהרב אליעזר ברלנד – אז הוא מ-ו-כ-ר-ח להיות צדיק הדור! בבקשה עשו לי טובה ורק תקשיבו לשיעור אחד של הרב עופר ארז ותגידו לי אם נראה לכם הגיוני שהאדם הזה לא הולך בדרך אמת? שיחה אחת עם הרב שטרן או עם הרב שלום ארוש ואפשר כבר להרגיש את כל אהבת החינם של האנשים האלו. את ההיגיון הפנימי החד והחריף שמנחה אותם. את האכפתיות מהזולת ואת האהבה והיראה מהקב"ה בצורה הכי מרגשת ויפה שיכולה להיות!

אני כבר חלק מהקהילה הזו למעלה משנה כפי שציינתי, ובהתחלה מ-א-ו-ד חששתי וחשדתי בכל דבר. מאוד פחדתי שחלילה באמת מדובר בכת. (אני פשוט רוצה לצחוק אפילו כשאני כותבת את המילה 'כת' כי השהות כאן לא מזכירה דבר וחצי דבר מסממנים של כת – נהפוך הוא).

יש כאן אהבה, פרגון ועזרה אחד לשני, ועבודת השם בצורה מסורה מתוך הניגון של הנשמה… אין כאן רבע סממן של כת! אני חוזרת כל שבוע לבית של ההורים ובקשר נפלא עם אחותי והמשפחה שלי, והאמת שגם יתר האנשים כאן!

אתם לא חייבים להאמין לי אתם מוזמנים לראות בעצמכם.

ודבר אחרון – טיפ לחיים (לא רק בקשר לרב) בבקשה תבינו שהתקשורת היא גוף שלרוב מעוות דברים מהיסוד. אני לא מדברת עכשיו רק על הרב ברלנד – כל דבר שאתם רואים שהתקשורת מציגה- בבקשה, אני מתחננת אליכם, קחו בעירבון מוגבל ה-כ-ל. כל תכנית, כל מבזק חדשות או ראיון, לא משנה עם איזה ידוען או פוליטיקאי או וואטאבר…, התקשורת מציגה מה היא רוצה להציג ולא את האמת. ואני יכולה להעיד שהיא לא מציגה את האמת בכל הקשור לרב אליעזר ברלנד או לקהילה שלו. כי אין סיכוי בעולם שכל האנשים שאני מכירה (ואני מכירה כאן הרבה) התחנכו ולמדו אצל אדם שלילי חס ושלום. אתה רואה את זה בעיניים שלהם.

מאחלת לכם להיות הכי קרובים תמיד לנקודת האמת וללכת בדרכי נועם שלום ואהבה!

אביה

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

עצרת תפילה וזעקה לפני הכנסת מורינו הרב ברלנד שליט"א למאסר

ביום רביעי הקרוב, מוצאי כ"א חשוון תשפ"ב, בשעה 21:00 נתאסף כולנו תלמידי ונאמני מורינו, כ"ק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *