צור קשר עם הרב ברלנד
המקובל ר' שלמה אלמליח שליט"א בברית עם רבו, כ"ק מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א
המקובל ר' שלמה אלמליח שליט"א בברית עם רבו, כ"ק מורינו הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א

מגבית חירום להצלת הרב ברלנד שליט"א – זעקת המקובל הרב שלמה אלמליח שליט"א

"אני פה צועק מכאב לב, כי נפגשתי עם אחד העסקנים והוא בכה לי בדמעות. הוא שאל מה קורה פה? הציבור לא מודע לגודל הסכנה!" 

זעק מנהמת ליבו הרה"ג המקובל הרב שלמה אלמליח שליט"א על כך שהציבור ישן ולא מבין את חומרת המצב של מורינו, כ"ק הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, אם לא נתעורר מהר.

לתרומה ישירה עבור מגבית החירום להחזקת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – לחצו כאן 

אלו דברי הרה"צ המקובל הרב שלמה אלמליח שליט"א

"אחרי שישבנו כמה פגישות, השתדלנו כל הדרך לא ליפול על הציבור, כידוע, אין הבור מתמלא מחוליתו, כמו שאומרת הגמרא בברכות. אנחנו יודעים שהמצב של אנ"ש בסה"כ לא פשוט, אנשים פה בקושי גומרים את החודש, אבל ב"ה במגבית הקודמת של המיליון מאתיים, זו הייתה מגבית של שלושה ימים, והתקיים באנו הכתוב: וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי די.., הייתה ברכה למעלה מכול שכל והיגיון ,אנשים תרמו ממה שלא היה להם."

"העביר דרכי מישהו אלף מאתיים שקל, אדם שילדיו ישנים על מזרון, ואמר לי, שמענו את הקריאה הקדושה, שמענו את הצורך, ובמקום לקנות מיטות לילדים החלטנו לתת את הכסף הזה לרב ברלנד, שיורחב לו, שיוטב לו, שיוכל להשתחרר."

"אנשים תרמו במסירות נפש עילאית שאין כדוגמתה. במגבית הזו שלא כקודמת ידינו כבולות כיוון שיש כבר עסקת טיעון, אנחנו צריכים להתנהל מול השלטונות בשקיפות.., כל ההכנסות שמגיעות הן עבור ההוצאות שביהמ"ש כן מתיר לאסוף עבורם, לדוגמה: אנחנו יודעים שלא כל אחד רצה להשכיר דירה למורינו הרב המפורסם .בתקשורת.., וזה היה כרוך בעשרות אלפים שהובטחו למשכיר. הוא ביקש חצי שנה מראש בכדי לבטח את עצמו.., מדובר בסכום גדול אליו מתווסף תחזוקת הדירה, רופא צמוד, לרב יש לחץ דם גבוהה."

"לא בכול פעם מפנים את הרב לביה"ח, אבל כמעט כל יום יומיים הרב סובל מלחץ דם גבוהה, ולא מטלטלים אותו כל דקה לביה"ח, לכן יש בדירה רופא צמוד יחד עם ציוד רפואה פרטי. וכן, בכול פעם שהרב מתאשפז בביה"ח דואגים לו לטיפול פרטי וזה עולה הון."

"הצוות שעוסקים בעניין הרב ולקחו על עצמם את העול הזה, אם הייתי יכול לפרט את כל מה שהתחייבו עבור הרב, הם שיעבדו דירות עבור זה במסירות נפש עילאית. לדוגמה, ביהמ"ש ביקש שמעבר לקנס הענק יתנו עוד 199 אלף שקל שלא היה מהיכן לגבות את זה. אחד מהעסקנים קם כמו פנחס, באותו השבוע היה להם חתונה של אחותו, והוא לקח ברשות
אביו את כל כספי הנדוניה בתורת הלוואה כדי לשחרר את הרב."

"הציבור חייב להתעורר, ישנם כמה אברכים, עסקנים שמלווים את הרב מהתחלת הפרשיה ועד עכשיו, והם נתונים בין הפטיש לסדן. מצד את אחד יש עליהם נטל גדול והעמותה של בית הכנסת דואגת לטיפול בו ויש שם הרבה הוצאות, לכן שאר כל ההוצאות על הרב חייבות להיות ממגבית חדשה. ומצד שני לערוך מגבית חדשה ולפנות שוב לציבור זה לא פשוט. להסביר שמדובר כפשוטו בהחזקת בית הרב, אני יכול להעיד שבמשך חודשיים לא היה להם איך לשלם לחברת השמירה, אני נאלצתי לגייס להם הלוואה בסכום נכבד כדי לשלם לחברת השמירה."

"חברת השמירה איימו שאם לא יקבלו שכר הם לא שומרים, ואז, חו"ש, הרב היה חוזר לבית הסוהר. גם אם לא ישלמו את שכירות הדירה הרב חוזר. אנחנו הרבנים מבלי לערב את הציבור ערכנו מגבית בינינו. אני למשל אסור לספר, אך כדי לחזק את הציבור, ישר באסיפת הרבנים בבית הרב מיכאל גול, הוצאתי חמש אלף שקל לתרומה. קם עוד רב ותרם עוד חמש, קם עוד רב ותרם עשר אלף, הרבנים, רבני הקהילה."

"עוד לפני שיצאנו למסע של מגבית, כבר עשינו מסע מגבית של הרבנים, רק תבינו כמה נחוצה המגבית."

"למעשה החלטנו באסיפה לגבות אלף שקל מכול מעשה, ואני כמובן התנגדתי לכך, הרי תבינו, גם האלף שקל שתורמים האם זה חד פעמי או כל חודש? אליבא דאמת בחמשת החודשים הבאים שנשאר לרב עד חשוון להשתחרר ממעצר הבית, זה נטל שצריך להיות על הציבור."

"שלא יחשבו אלף שקל חד פעמי והאדם יגיד שלום עליך נפשי.., אני אומר את זה בלי להתבייש, יש רבנים שמתביישים להגיד את זה, אבל אני אומר: אני מתבייש, אבל כל חודש צריכים לגייס אלף שקל מכול משפחה, צריכים הציבור לגייס 200 אלף שקל בכול חודש.., לגבי הוצאות העורכי דין אנחנו מקווים שיתחשבו ולא יבקשו הרבה כסף, כי היה פה תרגיל של הפרקליטות, כביכול הם הסכימו לוותר על השליש הקודם ופתאום פרקליטות ת"א לא מסכימה.., זה מכניס שוב את המערכת ללחץ."

"אנחנו צריכים המון רחמי שמיים, הסיפור של הרב עוד לא נגמר, אני מעודכן במצבו הבריאותי, ומבחינה בריאותית הרב לא יכול לשבת יום אחד בבית האסורים. בכול יום עולה לו הלחץ דם לגבהים שאי אפשר לתאר זה סכנה ללב. אנחנו משתדלים תמיד לשמח את הרב ולא להכניסו ללחץ."

"החבר'ה שנושאים בעול, זה צוות של מסירות נפש ממש, אני מקנא בהם ממש. אנחנו הרבנים, ב"ה, נפגשים, אבל לא הגענו לאבק הרגליים של המסירות נפש שלהם, חותמים על הלוואות, נלחמים על חיי הרב, זו .מלחמה לא פשוטה, מלחמה עם הס"א, עם הס"מ כפשוטו."

"הס"א נלחמת פה עם הצדיק האמת של הדור וכולם יודעים, רק הם התחילו שוב עם הרב התחילה הקורונה שוב בארץ. נראה לכם שזה דברים פשוטים? עכשיו מנסים להכניס את הרב לבית הסוהר – מכניסים אותו ללחץ והם גם כן נכנסים ללחץ."

"אי אפשר להטיל את כל העומס הזה על שניים שלשה אנשים.., לכן העמדנו אנשים שעורכים מגבית בקרית ספר עבור ההוצאות של מורינו הרב."

"הציבור חייבים להבין שאם הרבנים יוצאים פה בקריאה שיחשבו שמורינו הרב ברלנד יצא פה בקריאה.., אם לדוגמה הרב היה משוחרר בשנים היפות שהרב היה מדבר על פדיונות, אנשים היו מוסרים נפשם כל כך, מה זה שונה עכשיו? בגלל שהרב לא יכול לדבר אז כולם יושבים בשקט? אז הכול ייפול על השלושה האלה?"

"אני חייב לידע אתכם שהם כבר קורסים, אם אנחנו לא נקום כבפרשת פנחס כל אחד מאתנו ונתחיל גם לגייס כספים, .לא רק לתרום אלף שקל.., אי אפשר לדעת לאן זה יוביל חו"ש. אין לנו מקור הכנסה לשלם ממנו, לא נשאר כלום."

"יש פה בעיה, אנשים מתקשרים אליי ואומרים שהם מוכנים לתרום אם הרב יברך אותם. אני עונה, רבותיי תבינו, הרב לא יכול היום לברך שום אדם בעולם. מבחינה חוקית אסור לו לעשות מגביות ולהתעסק עם הקהל, אבל הרבנים הם המייצגים את מורינו הרב ברלנד."

"אין מה לעשות, עת לעשות לה'. אם אחד מביא לרבנים 10 אלף, שיביא את שמות התורמים ואנחנו נעביר אותם בין 7 רבני הקהילה וכולם יתפללו עליהם. אני מבטיח לכם שבזכות מורינו הרב ורבינו הקדוש יתקיימו התפילות במלואם כמו הברכות של הרב כפשוטו. כי אנחנו שלוחי רבנן, הירכיים של הצדיק.., לכן אני מבקש שכול אחד יבוא כבר עם 5 אלף שקל ויבטיח את חמשת החודשים עד השחרור."

"אני פה צועק מכאב לב, כי נפגשתי עם אחד העסקנים והוא בכה לי בדמעות. הוא שאל מה קורה פה? הציבור לא מודע לגודל הסכנה!"

"זה מה שעכשיו הצדיק רוצה שכל אחד יגייס את הכסף ויעזור לרב, זו מגבית חירום להצלת מורינו הרב ברלנד, וכול שקל שנותנים שיחשוב בליבו שהוא נותן לידיים של הצדיק. ויש לנו אמונה בצדיק שהרב רואה מתחילת העולם ועד סופו ומאמינים שהרב מלווה .ברוחניות את כל מי שתורם ויהיה לו הצלחה וסייעתא דשמיא."

"תתעוררו רבותיי המצב לא פשוט – יש שלוחות של שובו בנים בכול הארץ וכרגע הקריאה היא אליכם שמחוץ לירושלים.., מי שיעשה מסירות נפש לצדיק הוא יעשה לו גם."

"יש דיבורים של הרב על גדולת ומעלת הצדיק, ומה אדם זוכה כשהוא קשור לצדיק, בעולם הזה ובעולם הבא, דיבורים ביטול הבחירה. אם אדם היה שומע את הדיבורים האלה היה רץ להחזיק את הרב, להחזיק את בית הרב וכול ההוצאות האלה."

לתרומה ישירה עבור מגבית החירום להחזקת הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א – לחצו כאן 

לדברי הרבנים שליט"א על מגבית החירום כנסו לקישורים מטה

הרב מאיר מלכה שליט"א

הרב שמואל שטרן שליט"א

הרב עופר ארז שליט"א

הרב משה צנעני שליט"א

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

"בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת" • השיעור היומי מהגה"צ רבי אליעזר ברלנד שליט"א

לפניכם השיעור היומי המלא כפי שמסר מורינו הרב אליעזר ברלנד שליט"א ביום שלישי ליל ד' …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *