צור קשר עם הרב ברלנד

הלחץ בארץ ובעולם מתעצם – מי יהיו אלה שישימו את הכתר למשיח?

מי יהיו אלו שיזכו להיות מהמעגל הראשון של המשיח וישימו את הכתר על ראשו? נהוג לחשוב שדווקא אלה שנראים מכובדים ומוצלחים חיצונית, אבל גדולי החסידות מגלים אמת אחרת.

בספר תפארת היהודי (ח"ת וסיפורים, אות ו) כותב בשם היהודי הקדוש זי"ע שאמר: כשיבוא משיח צדקנו, אז ילכו לקראתו כל הצדיקים ומנהיגי ישראל ביחד עם חסידיהם שהסתופפו בְּצִלָּם ושאבו מימיהם.

ויהיו ביניהם מנהיגים כאלה, אשר משיח צדקנו יאמר להם, "גש הלאה, סע מכאן עם החסידים שלך".

ואז יקרבו החסידים ויבכו מאוד, ויאמרו, משיח צדקנו, מה חטאנו ומה אשמנו? הלא היה לנו אמונה שלמה כי הוא צדיק אמת, ומה תלונתך עלינו! 

ומשיח צדקנו ישיב להם: כל ימיו של אדם צריך לבקש מהבורא ית"ש שיזכה להתקשר בצדיק אמת. והבורא ית"ש לא ימנע טוב מההולכים בתמים, ואם היה רצונכם באמת להתקשר בצדיק אמת – היה השם יתברך מאיר לכם את האמת.

ואתם, כי נדבקתם לאיש הזה, בוודאי לא היה רצונכם האמתי להידבק באיש אמת – ולכן גם אתם נענשים.

מי יהיו אלה שישימו למשיח את הכתר על הראש? 

היהודי הקדוש מזכיר את ההתקשרות לצדיק באמת ובפשיטות כתנאי החשוב בכדי להיות מאלה שיזכו לקבל את פני משיח צדקנו. עד כדי כך שהמשיח ישתמש במילים קשות כלפי אלו שלא רצו באמת להתקרב לצדיק באומרו להם: "גש הלאה, סע מכאן עם החסידים שלך".
כך שלא מפתיע לראות בתקופתנו איך דווקא עיקר המלחמה מתנהלת סביב הניסיון להעלים ולהרחיק את הצדיק מהתודעה, עד שצריך ממש מאבק גדול בכדי להיות קיים באמונה ובהתקשרות בו.
והיהודי הקדוש מפשיסחא, תלמידו המובהק של החוזה מלובלין, לא היה היחיד שגילה מי היהודים שיזכו להיות בין מקבלי פני המשיח. רבינו נחמן זיע"א בסיפור 'מעשה ממטר' מגלה ש"ה' יִתְבָּרַךְ יִכְבּוֹשׁ הַמִלְחָמָה רַק עִם הָאֲנָשִׁים הַפְּשׁוּטִים הָאוֹמְרֵי תְּהִלִּים בִּפְשִׁיטוּת וּתְמִימוּת וְלא עִם הַהוֹלְכִים בְּחָכְמוֹת".
וְסִפֵּר לָזֶה מָשָׁל מִמֶּלֶךְ אֶחָד שֶׁהָלַךְ לָצוּד חַיּוֹת וְהָיָה לָבוּשׁ כְּאִישׁ פָּשׁוּט, כְּדֵי שֶׁיִּהְיֶה נחַ יוֹתֵר לָצוּד, בְּאֶמְצַע פִּתְאוֹם יָרַד מָטָר גָּדוֹל מַמָּשׁ מַבּוּל מַיִם וְכָל הַשָּׂרֵי מְלוּכָה נִתְפַּזְרוּ כֻּלָּם מֵחֲמַת הַמָּטָר וכו'.
וְהַמֶּלֶךְ הָיָה בְּסַכָּנָה גְדוֹלָה וְחִפֵּשֹ מָקוֹם לְהִסָּתֵר בּוֹ עַד שֶׁמָּצָא בַּיִת כָּפְרִי אֶחָד וְהִכְנִיסוֹ הַכָּפְרִי לְבֵיתוֹ בְּכָבוֹד, וְהִלְבִּישׁוֹ מַלְבּוּשִׁים חַמִּים, וְנָתַן לוֹ אוֹכֶל כָּפְרִי וּפָשׁוּט, וְהֵסִיק עֲבוּרוֹ אֶת תַּנּוּר הַחוֹרֶף, וְהִנִּיחוֹ לִישׁן עָלֶיהָ כְּדֵי שֶׁיִּתְחַמֵּם, וְכָל כַּךְ הָיָה עָרֵב וּמָתוֹק אֲכִילָתוֹ וְשֵׁינָתוֹ שֶׁמֵּעוֹלָם לא טָעַם טַעַם עָרֵב כָּזֶה כִּי הָיָה עָיֵף וְיָגֵעַ וכו'.
וְהַשָּׂרֵי מְלוּכָה חִפְּשֹוּ אֶת הַמֶּלֶךְ עַד שֶׁבָּאוּ לְבֵית הַכָּפְרִי, וְרָאוּ שֶׁהוּא יָשֵׁן וְהִמְתִּינוּ עַד שֶׁנִּיעוֹר, וְרָצוּ שֶׁיַּחֲזוֹר הַמֶּלֶךְ עִמָּהֶם לְבֵיתוֹ. אָמַר לָהֶם הַמֶּלֶךְ, כֵּיוָן שֶׁאַתֶּם לא הִצַּלְתֶּם אוֹתִי וְכָל אֶחָד נִתְפַּזֵּר לְהַצִּיל אֶת עַצְמוֹ, וְרַק זֶה הַכָּפְרִי הִצִּיל אוֹתִי וְאֶצְלוֹ טָעַמְתִּי טַעַם מָתוֹק כָּזֶה, עַל כֵּן הוּא יָבִיא אוֹתִי לְבֵיתִי בַּעֲגָלָה שֶׁלּוֹ וּבְאֵלּוּ הַמַּלְבּוּשִׁים שֶׁהִלְבִּישַׁנִּי אֵשֵׁב עַל כִּסֵּא הַמְּלוּכָה
וְסִיֵּם עַל זֶה רַבֵּנוּ זַ"ל וְאָמַר:
בְּעִקְבוֹת מְשִׁיחָא יִהְיֶה מַבּוּל [אַפִּיקוּרְסוּת], לא שֶׁל מַיִם רַק שֶׁל מַחְשָׁבוֹת זָרוֹת, וִיכוּסוּ כָּל הֶהָרִים הַגְּבוֹהִים, וַאֲפִילּוּ בְּאֶרֶץ יִשְרָאֵל שֶׁלּא הָיָה מַבּוּל רַק מֵחֲמַת שֶׁיָּרַד בְּכחַ נִתְּזוּ גַּם שָׁם הַמַּיִם.
וְעִם חָכְמוֹת לא יוּכְלוּ לִתֵּן עֵצָה, וְכָל שָרֵי הַמְּלוּכָה יִתְפַּזְרוּ וְהַמְּלוּכָה לא תַּעֲמוֹד עַל עָמְדוֹ, וֶועט זִיךְ נִיט דֶער הַאלְטְן נָאר עִם פְּשׁוּטֵי יִשְרָאֵל שֶׁאוֹמְרִים תְּהִלִּים בִּפְשִׁיטוּת וכו' וְעַל כֵּן כְּשֶׁיָבא מָשִׁיחַ הֵם יִתְּנוּ הַכֶּתֶר מְלוּכָה בְּראשׁוֹ.
אמירת הפרקים נבחרים עוזרת למשיח לנצח במלחמות

לפי דברי רבינו נחמן, שָׂרֵי הַמְּלוּכָה הַמִּתְקָרְבִים אֶל הַמֶּלֶךְ בִּכְדֵי לְגַדֵּל כְּבוֹד עַצְמָם יִדַּחוּ בְּבוֹאוֹ שֶׁל מָשִׁיחַ – וְדַוְקָא פְּשׁוּטֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁאוֹמְרִים תְּהִלִּים בִּפְשִׁיטוּת, כְּשֶׁיָּבֹא מָשִׁיחַ הֵם שֶׁיִּתְּנוּ הַכֶּתֶר מְלוּכָה בְּרֹאשׁוֹ.

ופתאום התגלתה עדות מדהימה שעושה גלים בעולם, מפי יהודי בשם ר' ישראל מאיר, שפגש ביערות מירון צדיק נסתר שחזה את אסון מירון לפני התרחשותו, וכן גילה איך יהיה ניתן להינצל מהגזירות שחו"ש לא יגיעו.

(לכתבה המלאה לחצו על הקישור)

"הגעתי לל"ג בעומר במירון, כידוע שהזמן הזה הוא לא פשוט, זה אחד הרגעים הגבוהים, ההתגלות של הצדיק האמת, לכן הייתי צריך ללכת לשדה להתבודד, להתכונן.., בשדה ראיתי איזה יהודי שמחזיק תיקון הכללי ואומר אותו מילה במילה ומהעיניים שלו נשפכו דמעות כמו ברז, אף פעם לא ראיתי כזו אמירת תהילים."

"איך זוכים להגיד תיקון הכללי ככה?"

"שאלתי איך זוכים להגיד כמותו כזה תיקון הכללי בבכיות?"

"המשכתי להתבודד בהר, אחרי חצי שעה ראיתי אותו עדיין אומר תיקון הכללי ובוכה, כנראה שאמר כמה וכמה. אחרי שעה עדיין אמר תיקון הכללי ובכה, לא רואים דברים כאלה. התבודדתי עוד וביקשתי מה' לזכות לדבר עם הצדיק הזה. בקשתי מה' לזכות לדבר איתו ופתאום אחרי כרבע שעה ניגש אליי אותו אדם, וקרא לי בשמי, ישראל מאיר."

"שאלתי אותו איך הוא יודע את שמי, ענה שהוא יודע, זה בסדר, התפללת שאתה רוצה לדבר איתי, הנה בשמיים קיבלו את התפילה שלך. התרגשתי ושאלתי אותו מה צריך להתפלל עכשיו במירון? ענה: צריכים להתפלל שהרב ברלנד יגיע למירון."

"הוא ידע שאתה חסיד של הרב ברלנד?

לא, לא אמרתי לו כלום, הוא אמר מעצמו! שאלתי אותו מאיפה הוא מכיר את הרב ברלנד? הוא אמר שהוא לא מכיר אותו אישית, אבל יש להם קשר רוחני."

"הוא אמר שהוא מתפלל על הרב ברלנד, וכן כל הצדיקים הנסתרים מתפללים עליו בכול יום. והוסיף: בשמיים כל יום מכריזים עליו שהוא צדיק הדור. כל דור יש צדיק בבחינת משה ויש עוד צדיקים אחרים."

"אמר: הצדיקים הנסתרים בכול יום אומרים כמה פעמים את התיקון הכללי להצלחת הרב ברלנד, ואם כל עם ישראל היו מצטרפים לתפילות היו יכולים להמתיק את כל הדינים שיש, ומונעים בלי סוף דמעות מישראל, כיון שהרב ברלנד נלחם למעלה בשמיים בכול כוחותיו למען עם ישראל."

"הוא דיבר על החשיבות להגיד לפחות פעם אחת תיקון הכללי עבור הרב ברלנד, בכול יום, ומי שיכול יגיד כמה שאפשר. בשמיים זה נחשב אחד הדברים הכי נשגבים, אלה שמתפללים על הרב ברלנד.."

"סוד התפילה על המשיח"

"הוא אמר שהמשיח כבר נמצא איתנו בעולם הזה ופועל פעולות עצומות, בינתיים זה נסתר עד שיגיע זמן ההתגלות. הצדיקים יודעים מי זה ויודעים שהמשיח פועל."

"יש סוד בין הצדיקים הנסתרים, אבל בגלל שאנחנו סמוך לביאתו והמשיח צריך את הכוח של עם ישראל, לכן אפשר לגלות את הסוד. יש פרקים שהצדיקים יודעים שדוד הכניס בהם כוונות נוראות, שהוא התכוון בזה על המלחמות שמשיח יעשה בעולם עד התגלות הגאולה. שאומרים אותם לפי הסדר המסוים זה נותן למשיח כוח עצום לפעול את שהוא צריך בעולם."

"הפרקים שהצדיקים הנסתרים אומרים להצלחת המשיח: לא, לה, לו, ס, סח, פ, פג, פח, פט, קט. ואם מתכוונים בתפילה לתת כוח למשיח הוא מקבל מזה כוח עצום. כי הכוח של משיח הוא הכוח הרוחני שהוא צריך לקבל מאיתנו, כמו שכתוב בתורה ב' בליקוטי מוהר"ן שעיקר כלי הזין של משיח הוא התפילה."

להשגת ה'פרקים נבחרים' בטל': 052-713-4512

לצפייה וקריאת המאמרים הקודמים אודות הפרקים נבחרים לחצו למטה:

חלק 1

חלק 2

חלק 3

התחבר אלינו בוואצאפ

ראה עוד

הסוכה זה חיבוק שמחבק אותנו הקב"ה – דברים קדושים לפני חג הסוכות

זאת לא ניסת עדיין לצעוק כל היום: "רבונו של עולם, הטעימני טעם סוכה"! איזה טעם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *